מצבות – כיצד בוחרים מצבות בצורה נכונה

מצבות

כשאדם יקר לנו מסתלק מן העולם, אחת השאלות שעולות על הפרק בזמן השבעה ולאחר מכן, היא איזו מצבה לבנות לו על מנת שנוכל להתקין על קברו. כידוע, בעת הלוויה, קוברים אותו ללא מצבה, ובמשך חודש, עד תום השלושים יש לבנות מצבה עליה ייחרט שמו וכן ייחרטו פרטים אחרים אודותיו, על פי בקשתנו או על פי רצונו, כפי שהוא ביקש. 

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מצבות אותן ניתן לרכוש ולהתקין על קברים חדשים, השאלה היא כמובן מה יכול להתאים לאופיו של הנפטר, לאופי הזיכרון אותו אנחנו רוצים לייצר, וכמובן לתנאים הכספיים שעומדים לרשותנו. יש לנו מגוון רחב של אפשרויות, אשר נבדלות זו מזו הן בסוג האבן, עיצוב, וכן במאפיינים אחרים. 

לפני שאנחנו נציג מספר נקודות שיכולות לעזור בתהליך הבחירה, חשוב להבהיר, מטרת המצבה היא להנציח את זכרו של הנפטר, אך יש לה גם מטרה לזהות את הקבר בצורה ייחודית ושונה. כלומר, זו הדרך שלנו להבליט את המקום באופן ספציפי. 

כיצד בוחרים מצבה בורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה יכול להתאים לזכרו של הנפטר. איך הוא היה רוצה להיות מונצח, איזה סוג אבן, איזו סוג מצבה הוא היה רוצה שנבנה על קברו. ישנם אנשים שמציינים בצוואה שלהם איזו מצבה לבנות להם, לעומת זאת, ישנם כאלה שמשאירים את הבחירה בידיי בני משפחתם. 

שנית, חשוב שנבחן מה אפשר לעשות עם האבן, איך אפשר לעצב אותו, כיצד ניתן לחרוט עליו ועוד. כל פרט קטן יכול לעזור בתהליך בצורה כזו או אחרת. 

שלישית, חשוב שנתייחס לגודל האבן מחד וכן לעלויות שלה. עלינו לזכור שנידרש לשלם על האבן, החריטה וההתקנה. 

 

ראו גם: מימון שירותי קבורה

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

צלם ספורט יצירתי

צלם ספורט יצירתי

כדי לצלם תחרויות ספורט, תצטרכו לברור לכם צלם יצירתי, איכותי ומקצועי. אם חשוב לכם לקבל את התמונות הטובות ביותר, תצטרכו לעמול כדי להביא את הצלם

קרא עוד »

מה בודק חדירות עושה?

אחד המקצועות המסקרנים, מאתגרים ואלו שמסגרתם ניתן להרוויח שכר יפה הוא מקצוע בדיקת חדירות. במאמר זה נחשוף בפניכם מה בודק חקירות עושה. קריאה נעימה. המטרה

קרא עוד »