10 דברים שלא ידעתם על שעונים

תיקון שעונים

שעונים הם עולם ומלואו – מדובר על אביזר שהוא גם אופנתי ומוסיף סטייל לכל אחד, גם שימושי ומאפשר לדעת בכל רגע מה השעה המדויקת, וגם משוכלל ומתקדם וכולל טכנולוגיות ופיצ'רים מיוחדים ופרקטיים. אם הנכם חובבי שעונים וודאי אתם מחזיקים ברשותכם מספר סוגים של שעונים, אם מדובר על שעוני יד, שעוני קיר, שעורים דיגיטליים וסוגים אחרים אך האם אתם מכירים גם עובדות מעניינות על השעונים? הנה 10 דברים שלא ידעתם על שעונים:

  1. שעון היד הראשון הומצא ועוצב בשנת 1868 עבור רוזנת מהונגריה, שהייתה צריכה אביזר אופנתי שישמש כתכשיט מיוחד ומרשים.
  2. שעונים הפועלים באמצעות מגנון מכני עובדים באותה השיטה כבר כמעט 200 שנה, כאשר קיים קפיץ ראשי מתוח המניע שרשרת עם ארבעה גלגלי שיניים, ואלו מחוברים אל מחוגי השעון ואחראים על הזזתם המדויקת.
  3. מאז המצאתם שעוני הכיס היו לפופולריים ביותר, אך רק בתקופת מלחמת העולם הראשונה גברים שהשתתפו בלחימות גילו את הפרקטיות של השימוש בשעוני יד במקום בכיס.
  4. השעון העמיד במים הראשון הומצא בשנת 1926 על ידי חברת רולקס.
  5. מיתוג של שעון כיוקרתי נקבע בהתאם לרמת הגימור הידני שלו, כיוון שגימור סופי איכותי הכולל פוליש מדויק משפיע בסופו של דבר על נראות ועיצוב השעון.
  6. באופן לא מפתיע שחור הוא הצבע הפופולרי ביותר שקיים בשעונים, ובפרט בשעוני יד.
  7. מודעות ופרסומות שיווקיות של שעונים אנלוגיים יציגו לרוב את השעה 10:10, כיוון שצורת המחוגים מזכירה חיוך ומעבירה תחושה חיובית בקונה.
  8. שעון שמשתמש בחומר צסיום הינו השעון המדויק ביותר בעולם.
  9. המחסור בקוורץ בשנות השבעים נגרם כתוצאה מעליית הביקוש בשעונים המבוססים על מנגנון זה.
  10. שעונים הפועלים על מנגנון מכני מכילים בתוכם אבני ספיר סינטטיות. 

הזמינו שעונים לגברים בצבע זהב >>>

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיכלי PE

מיכלי PE

מיכלי PE נמצאים בשימוש רב בתעשיות מגוונות, בישראל ובעולם. מדובר במכלים עמידים מאוד, שניתן לייצר ולספק בכל מיני מידות, גם בנפחים עצומים ביותר. PE הינו

קרא עוד »