כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי?

חברת ייעוץ אסטרטגי

בעידן שבו רמת התחרות בכמעט כל תחום פעילות גבוהה מאוד, אין פלא שהביקוש לשירותיהן של חברות ייעוץ אסטרטגי גבוה מאוד גם כן. ההבדל בין עסק שנעזר בשירות זה לבין עסק שמוותר על האופציה עשוי להיות דרמטי – לעתים עד כדי ההבדל בין הצלחה ארוכת טווח לבין קושי פיננסי, הפסדים כספיים ומצב שבו אין מנוס אלא לסגור את העסק.

על-מנת להפיק מקסימום תועלת מתהליך ייעוץ אסטרטגי חשוב לבחור נכון את החברה שאיתה עובדים, ובעיקר להתייחס לפרמטרים הבאים.

ניסיון

כמו בתחומים רבים אחרים, ככל שהניסיון של חברת ייעוץ אסטרטגי נרחב יותר, כך הביצועים שלה טובים יותר.

הניסיון מסייע ליועצים לזהות מיד את נקודות התורפה שמונעות מהעסק להצליח (או מהארגון לממש את מטרותיו), לאתר הזדמנויות נכונות עבורו ולמפות במדויק את הדרכים שבהן כדאי לו להתנהל כדי להגיע למטרות שהוא מציב לעצמו. מומלץ לחפש חברות ייעוץ אסטרטגי שיש להן גם ניסיון כללי רב וגם ניסיון ספציפי בתחום שבו אתם פועלים.

קשב

כמו שירותים רבים אחרים, גם ייעוץ אסטרטגי איכותי באמת נשען על קשב מלא לצרכים ולדגשים של כל לקוח ולקוח. כמובן שנדרשת גם יכולת לקיחת אחריות והובלת העסק או הארגון אל המטרות המתאימות לו ביותר, אבל עוד קודם לכן חברות ייעוץ אסטרטגי אמונות על פענוח ה-DNA של העסק או הארגון, ולשם כך נדרש קשב רב.

חיבור

באופן טבעי טיב הייעוץ האסטרטגי של כל חברה שמציעה שירות זה מושפע מהרמה המקצועית של היועצים שעובדים בה. יחד עם זאת חשוב לזכור שמדובר בתהליך רגיש, שכרוך בלא מעט שינויים בעסק או בארגון ובהתאם נשען על אמון מלא מצד אנשי העסק או הארגון באותם יועצים – כך שגם האישיות שלהם משפיעה במידה רבה על תוצאות התהליך, ובפרט חשוב החיבור שאתם מרגישים עם אותם יועצים שמגיעים כדי לעזור לכם.

האם יש חשיבות להצעות המחיר של חברות ייעוץ אסטרטגי? 

השיקול האחרון בבחירת חברת ייעוץ אסטרטגי הוא זה הכספי. באופן טבעי רוב העסקים מעדיפים נותני שירות שמציעים מחירים אטרקטיביים. יחד עם זאת בתחום הספציפי הזה, המבחן הנכון הוא יחס עלות-תועלת, ולכן לא כדאי לייחס לעלות משקל נכבד יתר על המידה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התאמה לפי שמות ותאריך לידה – איך עושים את זה בצורה נכונה
כשאנחנו מחפשים בן או בת זוג, הרבה פעמים עולה אצלנו שאלה, מי יכול להתאים לנו, למי אנחנו יכולים להתאים,...
קרא עוד »
אפר 17, 2020
5 טיפים חשובים לסוחר המתחיל
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמתחילים להתעניין בשוק ההון. אם בעבר היה מדובר על תחום שרק מעטים...
קרא עוד »
יול 14, 2019
דיו, נייר ואסטרטגיה: היסודות של פתרונות הדפסה עסקיים נחשפו
פתרונות הדפסה לעסקים רחוקים מלהיות רק על דיו ונייר. בעולם המהיר והדיגיטלי-ראשון של היום, פתרונות דפוס...
קרא עוד »
נוב 29, 2023