שומרים על טמפרטורה קבועה

בקר טמפרטורה

בקר טמפרטורה הוא מכשיר בעל תפקיד חשוב בכל מקום בו הינם מותקנים. כלומר, בכל מקום בו מותקן בקר טמפרטורה, ניתן להבין שיש חשיבות רבה לשמור על טווח טמפרטורות מסוים או על טמפרטורה מסוימת. קיימות שלל אפשרויות או דוגמאות למקורות בהן יש צורך להפקיד על טמפרטורה כדי לשמור על מה שנמצא או מאוחסן בחלל. מקומות מעולם הרפואה, מקריים, מרכזים לוגיסטיים או כמובן מחסני מזון הינם מקומות אשר שומרים מרכיבים כימיים, תרופות ומוצרים הזקוקים לטמפרטורה מסוימת. במאמר זה נברר מהם הסוגים השונים של בקרי טמפרטורה וכיצד ניתן לבחור את המתאים ביותר.

בקר טמפרטורה – הסוגים השונים

להלן כמה סוגים של בקרי טמפרטורה הנפוצים והמוכרים ביותר אשר נמצאים בשימוש שונים של האוכלוסייה:

  • רשתות השיווק משתמשות במקררים על מנת לאחסן בשרים, גבינות, פירות ויקרות. מטרה של בקר טמפרטורה הינה לשמור על המאכלים אלו ולוודא שלא יגיעו אל המקרר זיהומים או חיידקים.
  • חדרי שרתים של רשתות מחשבים עלולים לפלוט חום מסוים וכך עלול גם להוות סכנה. מסיבה זו, חשוב מאוד להקפיד על התקנה של בקרי טמפרטורה בחדרים הללו.
  • קיימים גם בקרי טמפרטורה לשימוש במים, כלומר בבריכות שחייה מחוממות. ובכן בבריכות אלו, תהליכים כימיים צריכים להתרחש בתנאים של טמפרטורה ולחות לכן המעקב והבקרה כה מהותיים.
  • במפעלים, בבתי ספר תיכון אן במתקנים תעשייתיים יש מקומות אחסון ומעבדות אשר זקוקים לבקרי טמפרטורה. קיימים חומרים אשר חובה לברר שהם מאוחסנים בדרך הטובה על מנת שלא ייגרם להם נזק או למתקן עצמו.

כיצד בוחרים בקר טמפרטורה איכותי?

כאשר בקר הטמפרטורה אמור להיות בשימוש ביתי, אישי או פרטי, יש אפשרות לבחור את הדגם על ידי בחינה של הטכניות והתוכנות והמפרט שלו. במידה ויש צורך בבקר לשימוש תעשייתי או מסחרי, מומלץ מאוד כי המהנדס אשר מכיר את המתקן או את המפעל ייקח חלק ברכישה ובבחירה של סוג בקר טמפרטורה.

הבחירה של בקר טמפרטורה חשובה מאוד אך יש לשים לב שהתחזוקה של מוצר זה לא פחות חשוב. יש לבדוק שבקר זה תקין ופועל בצורה נכונה על מנת לשמור על טמפרטורה תקינה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »