שירות ביובית מתקדם לפתיחת סתימות ביוב

שירות ביובית

סתימות צנרת ביוב מהוות מטרד סביבתי רב. לא זו בלבד שביוב סתום מפיץ ריח רע, אלא הוא מהווה מפגע תברואתי. סתימת הביוב גורמת לנזילות ולהתפרצות של מים דלוחים המצויים בכל פינה. מים אלה עלולים לגרום לזיהום ומחלות ופוגעים באופן משמעותי באיכות החיים. על כן, כאשר אתם מבחינים בסימנים לכך שהביוב חסום בבית או בעבודה, חשוב לקרוא לאנשי מקצוע.

להבדיל בין סתימות קלות לקשות

לאורך שנות קיומה, צנרת הביוב עלולה לחוות סתימות קלות לצד סתימות מורכבות. הסתימות הקלות ניתנות בדרך כלל לפתיחה מידית, וניתן לגלות אותן באמצעות בדיקה תקופתית לצינורות הביוב. הסתימות הקשות יותר מצריכות את עזרתם של מכשירים מתוחכמים יותר כמו פתיחת צינורות באמצעות מכשיר לחץ מים או שימוש בביובית.

מהי ביובית

ביובית היא משאית מיוחדת שנועדה לשאוב את תכולת הביוב. זוהי למשעה משאית קטנה שאליה מוצמד מיכל שלתוכו מתנקזים מי שופכין. בדרך כלל מחברים לביובית גם מצלמת סיב אופטי המצלמת את צינורות הביוב ומעידה על מקור התקלה. כמו כן, הביובית כוללת מנוע חזק שנועד לשאוב את תכולת הביוב, וכן מותקן בה צינור מיוחד שנועד לפתוח סתימות תוך הפעלת לחץ מים. בביובית משתמשים בדרך כלל פתיחת סתימות מורכבות שנוצרות במקומות כמו בנייני דירות משותפים או מפעלי תעשייה גדולים.

לא רק פתיחת סתימות

לביובית יש שימושים נוספים, מלבד פתיחת סתימות. כך למשל, הביובית חיונית לשאיבה של בורות דלק למען שמירה על איכות הסביבה. באמצעות הביובית ניתן להעביר את החומר המזהם לבורות דלק מיוחדים. מעבר לכך, משתמשים בביובית על מנת לשאוב בורות רקב, אותן בורות שבהם משתמשים באזורי התעשייה. הבורות האלה מתמלאים עם הזמן בחומרים מסוכנים ויש צורך לפנות אותם לאזורי אחסון מיוחדים.

כך תשמרו על הצנרת

לא נעים לראות (או להריח) ביוב סתום, אך ניתן לשמור על הצנרת כדי לצמצם את הסיכויים שלה להיסתם. דבר ראשון, מומלץ לקרוא לאנשי מקצוע על מנת שיוכלו לבצע בדיקה תקופתית ולראות אם אין פגעים בצנרת. שנית, פסולת כמו ניירות, תחבושות היגייניות או חיתולים מומלץ לזרוק לפח ולא לאסלה. העניין הוא שחומרים אלה בלתי מתכלים, והם אלה שעלולים לסתום את הצנרת בסופו של דבר.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום גגות

טעויות נפוצות באיטום גגות

ישנם כמה וכמה טעויות נפוצות באיטום גגות. חומרי איטום לקויים ושאריות חריצים שהשאירו חסרי אחריות ומקצוענות קבלני איטום מסוימים. אז מהן הטעויות הנפוצות באיטום הגג?

קרא עוד »