טיפים לתחזוקה וטיפול בהליכונים

טיפול בהליכונים

מכשירי הכושר משמשים אנשים רבים בין אם בחדרי הכושר של העבודה, חדרי הכושר הרגילים או בבתים הפרטיים. למעשה, המגמה כיום מצביעה על עלייה משמעותית בשימוש במכשירי כושר ובהליכונים בפרט גם בבתים פרטיים עקב עלייה במודעות לחשיבות שבפעילות ספורטיבית שוטפת. מכיוון שההליכונים הינם מכשירים אשר נמצאים בשימוש שוטף, יש צורך בתחזוקה וטיפול  שוטף במכשירים אלו (ראו כאן) על מנת שהם יחזיקו וישמשו אותנו כמה שיותר זמן ברמה הגבוהה ביותר שאפשר. יש לציין שההליכונים האיכותיים נחשבים למכשירי כושר עמידים ביותר ושעם תחזוקה נכונה הם יכולים להאריך חיים וגם לחסוך לנו לא מעט כסף על הצורך בהחלפת חלקים בלויים.

ככה תתחזקו את ההליכון שלכם

את ההליכונים יש צורך מהותי של תחזוקה נכונה. בכל פרק זמן סביר המשתנה בין ההליכונים, חשוב לשמן עם ספרי ייעודיי מיוחד את החגורה כך שהיא תתבלה לאט יותר ועל מנת למנוע את שחיקתה. בנוסף, פעולה זו תורמת לשמירה על תפקוד המנוע וגם של הכרטיס האלקטרוני של ההליכון. מכיוון שבכל מקרה תזדקקו בזמן זה או אחר לשירותי תיקון הליכונים, מומלץ להיוועץ עם טכנאי הליכונים כל כמה זמן מומלץ לשמן את החגורה על פי תכיפות השימוש וההליכון אך לרוב הדבר מתבצע אחת לשבועיים. בנוסף לשימון החגורה, חשוב לשמן ברגים רופפים בצורה חודשית, לנקות את החגורות וגם לבצע בדיקה לבירגי הצד ולברגים רופפים בצורה שוטפת.

שומרים על הבטיחות

אסור להשתמש בהליכון שהברגים שלו רופפים או משוחררים ובמידה ובפעולות התחזוקה השוטפות נתקלתם במצב כזה, חשוב מאוד לפנות לקבלת שירותי תיקון הליכונים בהקדם על ידי טכנאי הליכונים מקצועי בלבד. בנוסף, כאשר מבצעים את פעולות השימון, יש צורך שההליכון יהיה כבוי, להרים את הרצועה מהמרכז ולהתיז כמה טיפות של שמן הסיליקון הייעודי מתחת לרצועה.

יש תקלה? מזמינים טכנאי

ישנן פעולות תחזוקה שתוכלו לבצע בעצמכם אך כאשר ההליכון מפסיק לעבוד, יש בעיה במהירות או כל בעיה אחרת, מומלץ להיעזר בשירותיו של טכנאי הליכונים מומחה. ניסיון לתיקון הליכונים ללא הידע המתאים יכול לגרום לנזק שעלול לגרור הצואה כספית נוספת.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »