מה נחשב לבית ספר בטיחותי?

בית ספר בטיחותי

כל הורה היום ששולח את הילד שלו לבית הספר רוצה להיות בראש שקט לאורך כל היום. לצערנו, יש הרבה מקרים בהם ההורים מקבלים שיחה מיועצת בית הספר עקב פגיעה של הילד. יש פגיעות שאין איך למנוע והן מתרחשות בפזיזות תוך כדי משחק או עקב ניהול כושל של בית הספר. מצד שני, יש דרכים למזער את הפגיעות בבית הספר ועל כל רשות לדאוג לכך שכל בית ספר הנמצא תחתיה יהיה בטיחותי.

 

איך הופכים את הבית ספר לבטיחותי יותר?

ישנם מספר דרכים להפוך את הבית ספר לבטיחותי יותר באמצעות שימוש במוצרי בטיחות, דרכים אלו מאוד פשוטות ולרוב גם לא דורשות השקעה כספית נרחבת.

  • מורה תורן – בכל הפסקה יש לדאוג לכך שיהיה מורה אחד או שניים שידאגו לכך שהילדים נוהגים בזהירות ואינם מסכנים את עצמם בדברים כמו טיפוס על עצים, במגרש הכדורגל ובאלימות.
  • מניעת החלקה במדרגות – בכל בית ספר יש היום מדרגות, בעזרת מדבקות מיוחדות או שיטות אחרות ניתן להפוך את המדרגות ללא חלקות, גם בימי הגשם בהם הילדים חוזרים רטובים ורצים בכמויות אדירות לעבר הכיתה.
  • יציאת חירום – כל ילד היום צריך לדעת מה קורה במקרים בהם יש סכנה ועליו לצאת ליציאת החירום. אחריות של כל מנהל בית ספר ומורה לתרגל עם הילדים את היציאה לעבור יציאת החירום ולנקוט בזהירות גם ביציאה.
  • שילוט – במקומות בהם יש סכנת חשמול על הנהלת בית הספר לדאוג לסימון לכך, ולהרחיק את הילדים מהאזור הזה.
  • מגביל פתיחת חלון – בלהט הלימודים ובאווירה שטותית יכולים לקרות הרבה דברים, דאגו לכך שלא תהייה אפשרות לפתוח את החלון במלואו, במיוחד במקרים בהם החלונות נמצאים בקומות העליונות.
  • מגן אצבעות לדלת – כל ילד יכול להעיד כמה פעמים כבר נטרקו הדלתות על האצבעות של התלמידים בבית הספר. במקרים חמורים הדבר יכול להוביל לכריתת האצבעות הפגועות. כדי להימנע מסיכונים אלה, דאגו לכך שעל כל דלת בבית הספר יהיו מגני אצבעות לדלת.

 

חשוב!

בין אם אתם מורים ובין אם אתם תלמידים, דאגו ליידע את הנהלת בית הספר על כל מקרה של פגיעה כדי למנוע סיכונים עתידיים.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך