בדיקת רטיבות – באילו מקרים

בדיקת רטיבות

נזקי רטיבות מהווים גורם מטריד מאוד. מים שחודרים לתוך שטח המבנה פוגעים בו ויוצרים נזקים חמורים מאוד. הנזק הולך ומחריף והתוצאה היא התפתחות של עובש, התקלפות של קירות, ריחות של טחב ועוד. מסיבה זו חשוב מאוד לבצע במקרים מסוימים בדיקת רטיבות. בדיקה זו תאפשר לנו לבדוק האם המבנה תקין ואטום כיאות, או שמא בגשם הראשון עלולים המים לחדור פנימה.

מתי יש לבצע בדיקת רטיבות?

  • רכישת דירה יד שניה – כאשר רוכשים דירה ישנה כדאי לבצע בה בדיקת רטיבות. הדבר כדאי במיוחד במקרים בהם מדובר על דירה ישנה מאוד. כמו כן אם אתם סוקרים דירה ואתם רואים שהמבנה ישן אך יש חיפויים חדשים על הקירות או על הרצפה, זה יכול לעורר חשד. בדיקת רטיבות מקצועית תציג בפניכם את המציאות כפי שהיא, כך שחיפוי חדש או טפט שהדביקו אותו שלשום לא יסתיר מעיניכם את המצב האמתי של המבנה.
  • קביעת ערך נכס – כאשר מעוניינים למכור או לרכוש נכס, חשוב לקבוע את המחיר המתאים לפי השווי הריאלי של המבנה. את ערך הנכס קובעים לפי פרמטרים שונים. כאשר יש ליקויים במבנה הנתון הזה יהיה חלק מהשיקולים. לכן יהיה נכון לבצע בדיקת רטיבות כדי לבחון את מצב הנכס ואת השווי האמתי שלו.
  • לאחר ביצוע איטום – לאחר ביצוע עבודת איטום יהיה כדאי לבדוק האם העבודה נעשתה כראוי. מדובר על בדיקה מקצועית שבוחנת את המבנה ואת העבודה שבוצעה, מתוך מטרה לוודא כי המשימה בוצעה כהלכה ואין ליקויים או כשלים מסוימים באיטום שבוצע. במקרים מסוימים יהיה צורך להשלים את האיטום, להוסיף שכבה נוספת או לטפל נקודתית באזור מסוים.
  • איתור רטיבות – על פי אתר https://www.homeinspection.co.il/ יש מצבים שונים בהם רואים מים או רטיבות בתוך מבנה. אבל לא מצליחים לזהות את מקור המים. גם במקרה כזה תוכל חברת בדק בית להועיל. ובאמצעות מכשור מיוחד שמסייע לאתר רטיבות או לחות אפשר יהיה לגלות את מקור המים. לאחר שיודעים מהו מקור המים אפשר לבצע את התיקון הנדרש ביעילות מקסימלית בלי לנסות לנחש או לחפש את המקור.
inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך