מראה פנורמית

מראה פנורמית

את המראה הפנורמית ברכב, הכרנו בעיקר בזכות מורה הנהיגה שלנו שדאג להתקין על המראות הצדדיות הראשיות שלו לפחות שנים. בעזרת מראה זו מקבל נוהג הרכב זווית רחבה יותר של 90 מעלות מה שנותן מבט טוב יותר על המתרחש סביבנו בכביש

למה חשוב שיהיה במכונית שלנו מראה פנורמית

בגלל הזווית הרחבה יותר שנהג הרכב מקבל, מתאפשר לו מבט רחב על הנעשה סביבו בכביש ובכך מקבל אינדיקציה טובה ובטוחה יותר לרכבים סמוכים. לפעמים רכבים נכנסים לנתיב הנסיעה שלנו ומהווים סכנה. בעזרת מראה פנורמית, השליטה שלנו תיהיה מלאה יותר.

איפה להתקין מראה פנורמית

ניתן להתקין מראה כזו בכל רכב על ובצדדי המראה החיצונית וכך להסתמך עליה בכבישים אך היא יותר יעילה לשימוש בכבישים מהירים. בכניסה לשטח עירוני ההבחנה הקירבה לאובייקטים תהיה יעילה יותר המראה הרגילה.

מכיוון שהמראה הרגילה נותנת יותר מוחשיות לסביבה, היא תגרום לנו להבחין במרחק ולקבל פרספקטיבה טובה יותר באשר למיקום האוטו, בעיקר בזמן שמבצעים רוורס, למי שעדיין לא התקין או נוסע ברכב עם מצלמה, שאז המראה הרגילה שלנו תיתן תמונה אמיתית למרחב.

איפה ניתן להשיג מראה פנורמית

כמעט בכל מוסך או חנות לכלי בית ומוצרי גינה, ניתן למצוא גם מראה פנורמית משלל סוגים. שאלו תמיד לפני קניה את איש השירות איזו מראה תתאים לסוג הרכב שלכם. כך תמנעו מאי נעימות שתגרום לכם לחזור שוב ולרכוש אחרת.

אילו עוד צרכים יש למראה פנורמית?

מעבר לכמות המצלמות שישנן בבתי מלון וחדרי כניסה לבניינים ומוסדות, בהרבה מהם, לפחות אלה הזולות יותר, קיים עדיין שימוש במראה פנורמית שעומדת בכניסה ומראה בזמן אמת לשומר את המתרחש בזווית שאינה נראית לו. בעזרת המראה יוכל "לחיות" גם את השטח המוסתר.

בישראל, ניתן למצוא לפחות שלושה סוגי מראות כאלה: מראות עשיות זכוכית, פוליקרבונט ואקריליק. ישנן גם מראות יותר מתקדמות העשויות מכדוריות והן היקרות מכל הארבעה.

מראות פנורמיות מותקנות בין היתר, מיציאה מחניון ומחניה ללא שדה ראיה ומהווים תמרור אזהרה לרכבים הנמצאים בקרבתו.

קראו גם על מחסומים ניידים בלחיצה כאן.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך