איך נדע אם הרטבת לילה היא בעיה פסיכולוגית? ד"ר קובי שגיא עונה

הרטבת לילה, בעיה פסיכולוגית?

הרטבת לילה היא לכל הדעות בעיה. השאלה היא האם זו בעיה פיסית, רגשית או אולי פסיכולוגית? התשובה לשאלה זו היא כמובן לא נחרצת. שכן הדבר תלוי בכל מקרה לגופו. יש מקרים בהם מדובר על בעיה פיסית שמקשה על הילד לשמור על סוגרים בשעות הלילה. ואילו במקרים אחרים מדובר על הרטבה משנית, כלומר הרטבה אשר נוצרה בגין תופעה רגשית מסוימת. כמו כן יש פעמים בהם ההרטבה הינה בעיה פסיכולוגית.

כיצד מטפלים בבעיה?

חשוב מאוד להבין כי הטיפול של ד"ר קובי שגיא בהרטבת לילה אינו אחיד לכל מקרה ומקרה. וזאת מכיוון שבהתאם למקור של הבעיה יש להתאים את הטיפול היעיל שיוכל להוביל את הילד למצב של שליטה מלאה גם בשעות הלילה. ואכן, השלב הראשון בטיפול הוא אבחון מקור הבעיה. האם הילד שלט בעבר והיה קם בבוקר יבש? האם ההרטבה התחילה לאחר טראומה או אירוע משמעותי מסוים? האם הילד מתמודד עם סימפטומים או בעיות בתחומים שונים? לאחר שמגדירים את מקור הבעיה ואת הסיבה שעומדת מאחורי הרטבת לילה ניתן לטפל בהתאם.

תמיכה ועידוד עם ד"ר קובי שגיא

אמנם יש סיבות שונות להרטבות לילה. אבל יש מקרים רבים בהם יוכל להועיל טיפול שכולל אימון התנהגותי. מדובר על טיפול של ד"ר קובי שגיא שכולל בתוכו הרבה שיחות עידוד ומוטיבציה אשר נועדו לחזק בילד את האמון ביכולות שלו, ולטעת בו את הרצון לשמור על הסוגרים שלו גם בשעות הלילה. היות שיש לו יכולת פיסית ניתן לטפל בעניין ולבודד את התופעה הזו מהבעיה הפסיכולוגית אתה מתמודד הילד. כך שגם אם מקור הבעיה הוא פסיכולוגי זה לא אומר שאי אפשר לפתור את הבעיה, ניתן לבודד את הסימפטום של ההרטבה מכל העניין ולטפל בבעיה זו.

ד"ר קובי שגיא וטל שגיא לטיפול מוצלח

אם אתם מתמודדים מקרוב עם תופעה של הרטבת לילה כדאי מאוד כי תכירו את השיטה של ד"ר טל שגיא וקובי שגיא. מדובר על שיטה מתקדמת ויעילה אשר מוכיחה את עצמה במגוון מצבים. גם אם מדובר בבעיה פסיכולוגית מומלץ לפנות ולקבל פרטים על השיטה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך