מד מרחק

מד מרחק

אחד הכלים הנפוצים ביותר לצורך מדידת מרחקים כיום, הוא מד מרחק מלייזר. מדובר על מד מיוחד שמאפשר למדוד מרחקים מנקודה לנקודה, מבלי שאנחנו נצטרך להתקרב אליהם, מבלי שנצטרך להשתמש בשיטות ישנות כמו מטר או בשיטות לא בטיחותיות, כמו התקרבות למקום ומדידה של השטח באופן פיזי, בעצמנו.

מד מרחק משרת לא מעט מהנדסים, קבלנים ואנשי מקצוע בתחומים שונים. נהוג להשתמש בו גם לצורך מדידת מרחקים בשטחים חיצוניים וגם לצורך מדידת מרחקים בשטחים פנימיים. אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר במכשיר זה, בזכות העובדה שמדובר באמצעי מאוד זול מצד אחד ומצד שני, באמצעי יעיל, מדויק ומתקדם. הפונקציות השונות שטמונות בו מאפשרות לנו לבצע מדידות בצורה נכונה ועל פי הנתונים שאנחנו מקבלים, הרי שאנחנו יכולים להגיע למסקנות ולבצע עבודות שונות.

כשאנחנו מדברים על שימוש במד מרחק מלייזר לעבודות פנים, הרי הכוונה היא שימוש לצורך מדידת שטחים מקיר לקיר או מחפץ לחפץ, ניתן גם למדוד את הגובה בין הרצפה לתקרה או בין תשתיות שונות בתוך המבנה ועוד. כמו כן ניתן למדוד את המרחק מנקודה מסוימת בשטח הפנימי לנקודה מסוימת בשטח החיצוני.

כשאנחנו מדברים על שימוש במד מרחק לייזר לעבודות חוץ, הרי הכוונה היא לשימוש לצורך מדידת כבישים, מדרכות, שלטי חוצות, גובה של מבנים, שטחים ציבוריים, תשתיות, ועוד שורה ארוכה של מקומות, אלמנטים ואמצעים מסוגים שונים.

צריך לומר, השימוש במד מרחק הוא פשוט, מדויק ונכון, אך בשביל שנוכל באמת להשתמש בו כמו שצריך, אזי שאנחנו צריכים לזהות את נקודת הלייזר במקום בו אנחנו מסמנים את המד, כך שנוכל לדעת מה המרחק המדויק. לכן חשוב שאנחנו גם נפנה אותו אל מקום שנוכל לראות בקלות את הנקודה. רק בצורה כזו נקבל תוצאות נכונות של המרחק ולאחר מכן, אם יהיה צורך נוכל לבצע חישובים שונים באמצעות המכשיר, בשביל לקבל את הנתונים המדויקים והרלוונטיים עבורנו.

לסיום, אנחנו יכולים למצוא סוגים של מכשירים, חשוב לבדוק איזה מכשיר מתאים לצרכים שלנו וכמובן כיצד אנחנו יכולים להשתמש בו בצורה נכונה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

שירותי ERP

שירותי ERP – והתועלת לעסקים

אין ספק כי המפתח בניהול עסקים הוא יכולת קבלת ההחלטות שלנו לצד יכולת ניהול משאבי האנוש שלנו. עליכם להבין כי פעמים רבות ההבדל בין הצלחה

קרא עוד »