מערכות כיבוי אש – ספרינקלרים

ספרינקלרים

במקרה של שריפה, הקושי להתפנות מהמקום במהירות הוא לעיתים קשה עד בלתי אפשרי, במיוחד במקומות בהם יש כמות גדולה של אנשים –  מגבלות פיסיות של אנשים לברוח מהמקום, נוסיף לזה מבנים בהם קשה להתפנות במהירות עקב פתחים צרים, קומות רבות וכו'.

 

במקרים בהם גם אין יציאה מסודרת, נוצרת פניקה ובהלה גדולה וכמובן שבנוסף למה שציינו עד כה הקושי מתעצם פי כמה וכמה כשכולם בפאניקה גדולה. לכן חייב להיות פתרון אוטומטי לכיבוי שריפה, פתרון אוטומטי שיעזור לשלוט במערכות כיבוי אש ובפתחים מהם ניתן להתפנות במהירות מהמקום.

 

חשוב עוד יותר להתקין מערכות כיבוי אש אוטומטית במקומות בהם הסבירות לשריפה גבוהה יותר כגון: אחסון צבע וחומרים דליקים דומים, מקומות סגורים כמו מחסנים ועוד ועוד. מערכות כיבוי אש אוטומטיות פועלות – אוטומטי – ללא צורך הפעלה של אדם, וגם אם אין שום אדם במבנה. אש יכולה להתלקח ממקורות חמים כמו תנורים ומנורות, מכשירי חשמל, דליפת גז, קצרים חשמליים, משחקי אש וכו'.

 

מערכות כיבוי אשספרינקלרים, נהוג למשל להתקין במסעדות ואולמות אירועים בהם ישנו שימוש רב במוצרי חשמל רבים ואז – בשילוב עם התקבצות גדולה של אנשים בתוך מבנה סגור. המקומות הפוטנציאלים לפריצת שריפה, בהם נהוג להתקין ספרינקלרים, הם המטבח וחלל האולם. כאמור במקרה של שריפה הספרינקלרים יתיזו מים בכמות גדולה בצורה אוטומטית. יתריעו על סכנת השריפה ובכך יאפשרו לאורחים להתפנות.

 

חשוב מאוד: יש להתייעץ עם יועץ בטיחות אש עם ניסיון לפני התקנת הספרינקלרים. יועץ בטיחות אש הוא בעל ראיה מרחבית בין על אינטגרציה בין מערכות כיבוי האש השונות והן מבחינת פתחי היציאה והמילוט.

 

לסיכום: מערכות כיבוי אש הן הפתרון האוטומטי והבטוח ביותר למניעת שריפה, צמצום הנזק לרכוש ומניעת פגיעה בחיי אדם. כמו גם פינוי טוב יותר ממבנים עם הרבה אנשים וכמובן שקט נפשי לבעלי העסק שיודעים שהאורחים והעסק שלהם מוגנים מפני נזקי השריפה האיומים.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום גגות

חברה מקצועית לאיטום גגות

כל מי שמעוניין לאטום את הגג שלו ולהכין אותו לקראת החורף והגשמים, חייב לעבוד אך ורק עם חברה מקצועית לאיטום גגות. היום ניתן למצוא בשוק

קרא עוד »