5 טיפים חשובים לסוחר המתחיל

טיפים לסוחר המתחיל

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמתחילים להתעניין בשוק ההון. אם בעבר היה מדובר על תחום שרק מעטים עסקו בו, הרי שהיום כמעט כל אחד יכול לרכוש לעצמו את הכלים והידע הדרושים כדי לצאת לדרך. אך חשוב לזכור כי לא מדובר כאן על משחק או על אמצעי הימורים כלשהו, אלא על מערכת מורכבת שתלויה בגורמים שונים שמשפיעים עליה. לכן חשוב ללמוד היטב את התחום ולא לנסות את המזל שלכם, מבלי להבין כלל את הסיכונים השונים שאתם עלולים לקחת על עצמכם בדרך. בסופו של דבר, חשוב לזכור כי מדובר על הכסף שלכם ועל החסכונות שצברתם לאורך זמן, לכן יהיה חבל לאבד אותם ברגע אחד של חוסר זהירות או חוסר תשומת לב.

טיפים לסוחר המתחיל – אריה גולדין

אריה גולדין מאמין שכל אחד יכול ללמוד את התחום ולהפוך לסוחר מחושב ומוצלח במיוחד, בתנאי שהוא יסכים להשקיע את הזמן והמאמץ הדרושים. יש צורך ללמוד לעומק את התחום, לקחת קורסים מקצועיים, לקרוא ספרים ומאמרים ולהבין במה בדיוק אתם מעוניינים להשקיע. מומלץ מאוד להתחיל ממסחר וירטואלי במטרה לתרגל את שיטות המסחר השונות, כדי להבין מהי השיטה שהכי מתאימה לכם.

טיפ חשוב נוסף הוא לא לסכן את כל החסכונות שלכם. מומלץ מאוד להתחיל לאט ולהשקיע סכום קטן, קראו על כך כאן. בצורה כזאת תוכלו לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בעולם המסחר בצורה זהירה ונינוחה יותר, מבלי לחוש את הלחץ של מלוא החסכונות שלכם.

ברמת העיקרון, לא מומלץ לסכן יותר מ- 5% מסך ההשקעה שלכם על עסקה אחת. כדאי לזכור כי הבורסה אינה פועלת לפי וודאות ברורה, ולכן גם אם כל הכלים מראים לכם על הכדאיות של עסקה מסוימת, אין זה אומר שהיא תתרחש בהתאם לציפיות שלכם. לכן כדאי לסכן כל פעם סכומים קטנים בלבד, במטרה להימנע מפשיטת רגל.

מומלץ לנהל יומן ובו לרשום את כל הפעולות שביצעתם ואת הסיבות להן. מאוחר יותר, כדאי להוסיף האם היה מדובר על פעולה מוצלחת או לא. זוהי דרך נפלאה ללמוד.

הטיפ החשוב ביותר של אריה גולדין, הוא לא להתבייש ללמוד מהמומחים, לשאול שאלות ולהיעזר בעצות שלהם.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברות ייעוץ אסטרטגי

כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי

שינויים ארגוניים והגעה ליעדים שנקבעו דורשים דרך. תכנון נכון שיהיה מורכב מצעדים קטנים אותם יש לבצע ומשימות המוגדרות בזמן, יאפשרו לארגון להשיג את אותם היעדים

קרא עוד »