איחוד חשבונות בנק – האם זה כדאי?

איחוד חשבונות בנק הוא מצב שבו שני בני הזוג מחליטים לאחד את חשבון הבנק שלהם לחשבון אחד משותף. לרוב זה נעשה בתקופה שאחרי החתונה כאשר הזוג משלבים ידיים בחיים אז לטובת הקמת משק בית משותף הם מחליטים לאחד את החשבונות יחד. יש לכך יתרונות וחסרונות ולכן לגבי התשובה אם זה כדאי – זה תלוי. והנה הפרמטרים השונים שנתייחס אליהם.

היתרונות של חשבון בנק משותף:

  • שליטה מלאה ובקרה יותר על ההכנסות וההוצאות של הבית. אין סעיפים ששוכחים מהם רק כי הם "מוחבאים" בחשבון הבנק של השני. קל יותר לנהל תקציב משפחתי.
  • שקיפות ושלום בית – בנושא של זוגיות וכסף, כל אחד מבני הזוג יודע מה מצבו הפיננסי של השני. כל ההוצאות וההכנסות מתנהלות בצורה שקופה וזה בסיס נהדר לאמון ושלום בית.
  • ביטחון כלכלי גם בימים בהם אחד מבני הזוג מפוטר מעבודתו או סובל מקושי כלכלי זמני ההתנהלות השוטפת בחשבון המשותף יכולה להרגיע את המצב.
  • פחות עמלות – ניהול חשבון אחד משותף גובה פחות עמלות מ2 חשבונות נפרדות.
  • תנאים טובים – יותר הכנסות המרוכזות בחשבון אחד מאפשר לבני הזוג ליהנות מיציבות פיננסית גדולה וטובה יותר ולכן גם הבנק יעניק תנאים טובים יותר.

 

החסרונות / מתי כדאי לנהל את החשבונות בנפרד?

במקרים רבים אחרים כדאי יהיה לנהל את החשבונות בנפרד. כך למשל כאשר יש פערים פיננסיים גדולים בין בני הזוג, כאשר הזוגיות לא יציבה כל כך או אפילו כאשר אחד החשבונות של מי מבני הזוג נחשב לחשבון בעייתי עם היסטוריה לא טובה, חשוב שזה לא ישפיע על בן/בת הזוג האחרים. במידה ואחד מבני הזוג מנהל עסק עצמאי חשוב גם כן לנהל את החשבון בנפרד מהחשבון של בן/בת הזוג האחרים.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כיצד להעריך פנסיון אילוף?

דבר ראשון בעת חיפוש פנסיון אילוף, יש לקחת בחשבון את העובדה כי אתם עדיין תהיו צריכים להמשיך ולעבוד עם הכלב שלכם בבית. אם כן, הנה

קרא עוד »

כמה עולה יועץ משכנתאות

יש מעטים שחושבים לשכירת שירותו של יועץ משכנתא הוא דבר מיותר. אין להם באמת מושג על מה הם מדברים. ייעוץ משכנתא הוא מהגורמים המרכזיים החשובים

קרא עוד »