מהי צוואה הדדית?

צוואות מכילות הוראות של נפטר בה הוא החליט מה לעשות עם הרכוש שנותר אחריו. כשאתם מחליטים לעורך צוואה חשוב לשקול את כל התוצאות האפשריות, ולוודא שאין פרצות בתהליך קבלת ההחלטות שלכם.

צוואה היא מסמך המכיל את הפרטים של מי האדם ומה קורה לו לאחר פטירתו. במילים אחרות, מדובר במסמך משפטי הקובע את המוטב בעיזבון וממנה את שמות היורשים.

צוואה היא מסמך חשוב לכל אדם או חברה, שצריכים לוודא לגבי רכושם לאחר מותם. בעוד שבמדינות מסוימות כמו אנגליה, צוואה צריכה להיחתם על ידי לפחות 2 אנשים כדי שהיא תהיה תקפה. צוואה היא מסמך משפטי המקנה לבעל עיזבון את הזכות להיפטר מרכושו לפי שיקול דעתו.

ליצירת קשר עם עורך דין צוואה >>>

מה זה צוואה הדדית?

צוואה הדדית היא מסמך משפטי המקנה לבעל עיזבון את הזכות להיפטר מרכושו לפי שיקול דעתו והיחס להחלטות שהוא יחליט עם בת זוגו או שאישה תחליט לבצע עם בן זוגה או שותף לחיים. מדובר למעשה במסמך חשוב המשמש לעתים קרובות כחלק מחוזה הדדי שנועד לוודא שבן או בת הזוג לא יישארו ללא רכוש לאחר מות יקיריהם.

מדוע חשוב לערוך צוואה כזאת?

צוואה היא המרכיב החשוב ביותר בנישואין. עם זאת, אנשים נוטים להתעלם מכך כשהם חושבים על נישואיהם. מדובר בחלק מהותי מנישואים שצריך להבין ולכבד. צוואה היא מסמך המגדיר את היחסים המשפטיים בין שני אנשים. זהו מסמך חשוב בהעברת רכוש וירושה.

המטרה העיקרית של צוואה היא לקבוע מי מקבל מה כאשר מישהו נפטר מבלי לעזוב אחד בעצמו – במיוחד אם יש ילדים מעורבים או שני בני הזוג מבוגרים. המסמך מגדיר כמה כל אחד מבני הזוג מקבל וכיצד נכסיו מתחלקים ביניהם בעת פטירתם – אם אחד מבני הזוג נפטר לפני השני, הנכסים עוברים להשאיר בחיים.

צוואה יכולה לעזור למנוע בעיות כמו: סכסוכים משפטיים, תביעות, חוסר כל או אבדן רכוש, התערבות ממשלתית בחלוקת הנכסים ושאר בעיות.