תאונות עבודה לעצמאיים – דעו את זכויותכם!

תאונות עבודה הן תופעה שכיחה עבור מי שעובד בכל מקרה ובפרט בקרב עצמאים. חשוב לדעת מהן זכויותיכם במקרה של תאונה.

על מנת לזכות בפיצויי עובדים, עליך להוכיח כי הפגיעה התרחשה תוך כדי העבודה וכי זו לא הייתה אשמתך. אם קשה להוכיח זאת או אם יש ספק אם היית בעבודה או לא בזמן שזה קרה, אולי כדאי לשקול לפנות לעורך דין לפני הגשת התביעה תאונות עבודה קורות לכולנו, והן שכיחות גם בקרב עצמאים. כעצמאי, חשוב להכיר את הזכויות שלך ומה אתה יכול לעשות אם נפצעת בעבודה!

מה קורה בקרות תאונת עבודה לעצמאים? אז אין הרבה מההגנות שמהן נהנים שכירים. אבל עדיין יש להם זכויות וצריכים להיות מודעים להן. אם נפגעת בעבודה, חשוב לדבר על כך מיד ולא רק לקוות שהכל ייעלם.

מהי תאונת עבודה ולמה עצמאים נמצאים בסיכון גבוה יותר?

תאונת עבודה היא כל פציעה המתרחשת במהלך העבודה. זה יכול לקרות בכל מקום ולא חייב להיות בחצרי המעסיק.הנה מספר דוגמאות לכך: החלקה ונפילה על רצפה רטובה, החלקה ונפילה על קרח או שלג, נשיכת כלב או חיה אחרת או הותקף על ידי אדם אחר.

עצמאים יכולים להתקשות לקבל כיסוי כי אין להם מעסיק. הם גם צריכים לקחת על עצמם יותר אחריות בכל הנוגע לבטיחותם ולרווחתם שלהם, מה שיכול להוביל לכך שהם לוקחים על עצמם סיכונים שהם לא היו מועסקים על ידי מישהו אחר.

לעצמאים יש סיכוי גבוה יותר להיפצע בעבודה מאשר לאלה שעובדים בחברה מכיוון שאין להם את רשת הביטחון של היכולת לסמוך על עובדים אחרים או על ההנהלה אם משהו ישתבש. עצמאים נמצאים בסיכון גבוה יותר לתאונות עבודה בהשוואה לעמיתיהם המועסקים. הסיבה לכך היא שאין להם מי שיפקח עליהם ויבטיח שהם מקפידים על כל כללי הבטיחות הדרושים.

למידע על תביעת תאונת עבודה >>>