מורים לפסנתר

פסנתר הוא אחד מכלי הנגינה הפופולריים ביותר ולכן גם יש ביקוש גבוה ללימודי פסנתר מקרב כל הגילאים. אנשי חינוך רבים טוענים כי זה רעיון טוב לעודד את הילד ללמוד לנגן בפסנתר. לימודי פסנתר יכולים לעזור לו במספר דרכים. זה יכול לפתח את החשיבה, את הקואורדינציה, את הריכוז של הילד ויגרום לו לפתח תחביב שיש בו ערך ובהמשך אם הוא ירצה הוא יוכל לפתח את זה יותר ולהיות מוזיקאי. מוזיקאים רבים הם בעלי ידע בפסנתר, משום שהנגינה על פסנתר עוזרת להבין טוב יותר מוזיקה, הן מבחינת התיאוריה המוזיקלית והן מבחינה פרקטית ואנשים שמנגנים על פסנתר, לומדים לנגן על כלים אחרים בקלות רבה יותר לעומת אחרים שהם ללא רקע.  

סיבה נוספת שאנשים אוהבים ללמוד אצל מורים לפסנתר זה בגלל צליליו הייחודיים של הפסנתר. עבור רבים מדובר בצלילים מרגשים שגם מעוררים יצירתיות. מורים לפסנתר מעידים גם כי תלמידים לפסנתר שהם ילדים ואפילו בגילאים בוגרים יותר, מפתחים יותר ביטחון עצמי ורוגע.

האם זה קל ללמוד לנגן עם מורים לפסנתר?

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמתעניינים בלימוד פסנתר ומחפשים מורים לפסנתר דרך פורטל מוזיקה על מנת שיוכלו ללמוד באמצעותם לנגן על פסנתר.

אבל ללמוד לנגן על פסנתר זה לא קל. זה דורש הרבה זמן ומסירות. כמו הרבה דברים זה מצריך משמעת עצמית והרבה חזרות וניסיונות. אך גם לכך יש יתרון כי זה מעורר את החשיבה ומפתח אותה, מאלץ את התלמיד לעבוד במקביל עם שני ידיים ובכך מפתח כישורים ויכולות. 

אנשים שלומדים אצל מורים לפסנתר לא תמיד יתקדמו באותו קצב. ישנם אנשים שיכולים ללמוד פסנתר בפרק זמן מסויים, ואחרים באותו פרק זמן יהיו בקצב התקדמות נמוך יותר או גבוה יותר, זה משתנה בין תלמיד לתלמיד. אך מי שלא מתייאש ומשקיע בלימודי הפסנתר רואה את התוצאות.