הובלת חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים

אנו רואים כיצד משאיות עם סחורה נוסעות להן בכבישים של הארץ כל הזמן, ולפעמים רואים סמל כזה אשר מעיד כי הסחורה אשר נמצאת על גבי המשאית היא לא אחרת מאשר הובלה של חומר מסוכן. זה נשמע מרתיע ודי בצדק, מכיוון שחומרים מסוכנים הרוויחו את השם שלהם בצורה הוגנת למדי, ובשל היותם ידועים ומסומנים בתור כאלה, חברת ההובלה אשר מובילה אות ממקום אחד לאחר, היא כזו אשר חייבת להיות בעלת ניסיון ויכולת מקצועית לשנע את החומרים הללו בצורה הכי בטוחה עד להגיעה אל היעד. איך עושים את זה בטוח? עם התקנים וההיתרים הנדרשים להובלת חומרים מסוכנים בארץ.

הובלות בהתאם לתקנים

חומרים מסוכנים הם כאלה שגם הם מידי פעם בפעם לפי דרישה של חברה צריכים להיות משונעים ומובלים ממקום אחד לאחר. הבעיה עם חומרים מסוכנים היא היותם בעל פוטנציאל להוות סכנה, ולשם כך זה חשוב בצורה הכי ברורה להבין איך מובילים את כל אחד מן הסוגים של החומרים הללו, עם צוות של הובלה שיש לו את כל הכישורים, ההסמכה והניסיון בהובלה של חומרים מסוכנים. דבר זה מסייע אל הובלה בטוחה בדיוק לפי התקנים הנדרשים ממשרד התעבורה וכן לפי אלה שמחייב החוק במדינה. כל אלו נערכים על מנת למנוע אסונות של הובלה לא תקינה, וחברה שלה יש את כל הידע והציוד הנדרש לשם כך חיונית להצלחת המשימה.

אלו היתרים צריכים להובלת חומ"ס

לא כל אחד יכול להחליט כי מכיוון שיש לו משאית וכוח אדם לשינוע והובלה של מטען יכול להוביל מטענים שכוללים גם חומרים מסוכנים. כדי לבצע את ההובלה צריכים לוודא כי לכל חברה שאליה פונים יש את ההיתרים והאישורים החל מאישור מוביל בתוקף, אישור בתוקף להובלה של חומרים מסוכנים מהמשרד לאיכות הסביבה, שצוות העבודה עובר קורסים רלבנטיים לריענון העבודה המקצועית כל הזמן וכי יש את תקני ISO  העדכניים גם כן. כל חברה מציגה את כל המסמכים החשובים הללו באתר וכן במשרד שלה, ולא צריכה להיות בעיה להבין את היות ההיתרים הללו קיימים אצלה ללא מאמץ מיוחד.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום גגות

טעויות נפוצות באיטום גגות

ישנם כמה וכמה טעויות נפוצות באיטום גגות. חומרי איטום לקויים ושאריות חריצים שהשאירו חסרי אחריות ומקצוענות קבלני איטום מסוימים. אז מהן הטעויות הנפוצות באיטום הגג?

קרא עוד »