הובלת חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים

אנו רואים כיצד משאיות עם סחורה נוסעות להן בכבישים של הארץ כל הזמן, ולפעמים רואים סמל כזה אשר מעיד כי הסחורה אשר נמצאת על גבי המשאית היא לא אחרת מאשר הובלה של חומר מסוכן. זה נשמע מרתיע ודי בצדק, מכיוון שחומרים מסוכנים הרוויחו את השם שלהם בצורה הוגנת למדי, ובשל היותם ידועים ומסומנים בתור כאלה, חברת ההובלה אשר מובילה אות ממקום אחד לאחר, היא כזו אשר חייבת להיות בעלת ניסיון ויכולת מקצועית לשנע את החומרים הללו בצורה הכי בטוחה עד להגיעה אל היעד. איך עושים את זה בטוח? עם התקנים וההיתרים הנדרשים להובלת חומרים מסוכנים בארץ.

הובלות בהתאם לתקנים

חומרים מסוכנים הם כאלה שגם הם מידי פעם בפעם לפי דרישה של חברה צריכים להיות משונעים ומובלים ממקום אחד לאחר. הבעיה עם חומרים מסוכנים היא היותם בעל פוטנציאל להוות סכנה, ולשם כך זה חשוב בצורה הכי ברורה להבין איך מובילים את כל אחד מן הסוגים של החומרים הללו, עם צוות של הובלה שיש לו את כל הכישורים, ההסמכה והניסיון בהובלה של חומרים מסוכנים. דבר זה מסייע אל הובלה בטוחה בדיוק לפי התקנים הנדרשים ממשרד התעבורה וכן לפי אלה שמחייב החוק במדינה. כל אלו נערכים על מנת למנוע אסונות של הובלה לא תקינה, וחברה שלה יש את כל הידע והציוד הנדרש לשם כך חיונית להצלחת המשימה.

אלו היתרים צריכים להובלת חומ"ס

לא כל אחד יכול להחליט כי מכיוון שיש לו משאית וכוח אדם לשינוע והובלה של מטען יכול להוביל מטענים שכוללים גם חומרים מסוכנים. כדי לבצע את ההובלה צריכים לוודא כי לכל חברה שאליה פונים יש את ההיתרים והאישורים החל מאישור מוביל בתוקף, אישור בתוקף להובלה של חומרים מסוכנים מהמשרד לאיכות הסביבה, שצוות העבודה עובר קורסים רלבנטיים לריענון העבודה המקצועית כל הזמן וכי יש את תקני ISO  העדכניים גם כן. כל חברה מציגה את כל המסמכים החשובים הללו באתר וכן במשרד שלה, ולא צריכה להיות בעיה להבין את היות ההיתרים הללו קיימים אצלה ללא מאמץ מיוחד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמור על סכיני המטבח שלכם
אם אתם מתייחסים לבישול ברצינות ויש לכם כלי בישול באיכות גבוהה, תרצו ללא ספק להשאיר אותם שמורים ולשמור...
קרא עוד »
אוק 21, 2021
לאילו עסקים מומלץ להתקין מערכת ספירת קהל?
באופן מסורתי, ספירת קהל משמשת בעיקר באירועים המוניים, בהם מתקיימת מכירת כרטיסים, או באירועים בהם יש...
קרא עוד »
יונ 10, 2021
קניית רכבים לפירוק
פירוק רכב הוא דרך מצוינת לעשות שימוש חוזר במכוניות ישנות ולמכור אותן עבור חלקים. זה הגיוני אם אתה...
קרא עוד »
ינו 11, 2023