איך להתאמן בזמן הריון?

להתאמן בזמן הריון

בכול הנוגע להיריון, השמחה מהולה באינספור חששות, כי לצד שלל בדיקות שצריך לעשות ושלל תוספים תזונתיים שחשוב ליטול, גם קיימים הרבה דברים שאסור לעשות ולאכול, ועל כן בכול הנוגע לספורט, נציין מראש שאין מניעה להתעמל ואף מומלץ ביותר, אך כמובן שיש לדעת כיצד עושים זאת נכון.

נגמרו התירוצים

גם אם עד עתה את ופעילות גופנית הייתן ביחסי "שלום שלום", הרי שעדיין לא מאוחר מדי, גם בתקופת ההיריון ניתן להתחיל ואף מוטב – זה יעשה לך ולעובר רק טוב. את עייפה והגב כואב? אין זה כלל תירוץ, ועל מנת שתביני עד כמה הפעילות הגופנית חשובה, נסביר שהפעילות מקלה על מגוון כאבים, משפרת את היציבה, מאזנת את רמת הסוכר בדם, מפחיתה חרדות, מסייעת למערכת העיכול, משפרת את זרימת הדם, מסייעת לשמור על המשקל, מטיבה עם שנת הלילה, מונעת תופעה של דליות ברגליים וכמובן שמכינה את הגוף לקראת הלידה. מכאן שאם מבקשים להפיק מהאימון את המרב, יש מספר דברים שרצוי להקפיד עליהם, מלבד שתיית מים ואימון עם נעלי הליכה לנשים.

תחרותית?

לא מעט נשים הן תחרותיות, אך חשוב לדעת שבעת ההיריון אין לעסוק בספורט ממקום של תחרות, משמע אין להציב אתגרים חדשים, אין לעסוק בספורט תחרותי ואם רק מתחילים להתאמן אז באופן מדוד. בנוסף, מומלץ להתייעץ (איך וכמה להתעמל) עם הרופא המטפל ועם מאמן כושר, ובטח כשמדובר במקרה חריג, כגון היסטוריה של הפלות, הריון מרובה עוברים, תפר בצוואר הרחם, סוכרת הריונית, בעיות גדילה של העובר, מחלה כרונית של האם ובאופן כללי כל מצב שאינו בטווח הנורמה מצדיק ייעוץ מקצועי.

אימונים מומלצים לאישה בהריון

לצד העובדה שרכיבה על סוס ותרגילי ריצה פחות מומלצים עבור אישה הרה, הרי שיש שורה ארוכה של אימונים שנחשבים אידאליים. במה מדובר? עברו על הרשימה הבאה: ראשית נציין שהליכה ושחייה אלו שתי פעולות מאוד מומלצות, ובנוסף יוגה, פילאטיס ופעילות ארובית רגועה גם כן עשויים להתאים, אם כי רצוי ליידע את המורה באשר להיריון. מה עוד? רכיבה על אופני כושר ותרגול על כדורים.

תדירות

ההמלצה להתאמן בין 3 ל4 פעמים מדי שבוע תקפה גם עבור נשים בהיריון, כאשר יש להקפיד על חצי שעת אימון. עם זאת, אם מרגישים שגם חצי שעה היא יותר מדי, או שפשוט תרגיל מסוים אינו מתאים, ראוי ליידע את המורה ולהפסיק, כי כפי שציינו היריון אינו הזמן להיות תחרותיות.

מתאמנים ושומרים על הבריאות

אישה הרה אינה יכולה להרשות לעצמה להתעלם מהמלצות כלליות. אי לכך אישה הרה חייבת להקפיד על הפסקות, לשתות הרבה מים, להוריד קצב כאשר היא חשה בחוסר אוויר, לנעול נעליים שמסייעות לשמור על יציבות ולבחור בביגוד נוח – לא לוחץ ולא מסורבל.

תרגילים לדוגמה

  • עבודה על שרירי הבטן האלכסוניים – בין היתר התרגיל מסייע לחזק את קרקעית האגן. את התרגיל מומלץ לבצע בשלושה סטים, כעשר חזרות בכול פעם. מה עושים? שוכבים על מזרן נוח, מכופפים ברכיים ומטים אותן בכול סט לצד אחר. במקביל מרימים במעט את הראש ועולים עם הגוף כלפי מעלה, עד לכדי מצב בו השכמות ניתקות מהרצפה.
  • עבודה על הגב העליון – התרגיל מסייע לשמור על יציבה ולמזער כאבי גב. גם פה מומלץ לבצע כשלושה סטים, כעשר חזרות בכול פעם. מה עושים? יושבים זקוף על כיסא חסר משענת ואת הידיים מושכים אחורה, כאשר כפות הידיים משוות גובה עם הכתפיים ובינן לבין המרפק נוצר מצב של 90 מעלות. במצב זה מחזיקים גומייה ומותחים לאחור.
  • חיזוק חגורת הכתפיים – תינוק מחזיקים הרבה על הידיים ועל כן חשוב לחזק את האזור. מה עושים? עומדים על שש ובו זמנית מוציאים אוויר ומכופפים את המרפקים לצדדים, בזמן שהגב ישר והאגן מעל גובה ברכיים.

זה הזמן להתאמן, זה זמן להתחייב, זה הזמן שלך. בהצלחה!

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תדלוק גנרטור

למי פונים לתדלוק גנרטור

אנשים רבים זקוקים לתדלוק של גנרטור, אך אינם יודעים למי לפנות בעניין. היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות המספקות שירותי תדלוק ואספקת סולר,

קרא עוד »
תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

קידום אנרגיה ירוקה כיוון שמודעות העולם השתנתה וכיום מבינים שיש חשיבות רבה לחיסכון באנרגיה, קיים טרנד חשוב של מערכת סולארית. כך מצמצמים את זיהום האוויר

קרא עוד »