ספרינקלרים

ספרינקלרים

בלא מעט מבנים, בין אם מדובר במבני מגורים, מוסדות ציבור, מבנים מסחריים, עסקיים ואחרים, אנחנו יכולים למצוא היום ספרינקלרים. אלה מותקנים, כפי שאנחנו יודעים על התקרה ומטרתם לשפר באופן מהותי את היכולת להתמודד עם מצבים של שריפות.

כפי שאנחנו יודעים, כל מבנה, בין אם מדובר במבנה פרטי או מבנה אחר, חייב לקבל אישורים ממכבי אש על מנת שיהיה ניתן לאכלס אותו. מדובר על אישורים הכרחיים, שקשורים לבטיחות המבנה, אחרת אי אפשר לאכלס ואי אפשר להשתמש במבנה. בין היתר, על מנת שיהיה ניתן לקבל את האישורים הנ"ל, הרי שיש להשתמש באמצעים שונים.

בין האמצעים אנחנו יכולים למצוא, גלאי עשן, דלתות אש, מטפים וכן ספירנקלרים. חשוב לומר, לא בכל מבנה זה נדרש. נניח בבית פרטי זה לא בהכרח נדרש, כנ"ל לגבי מבנים ישנים אשר בעת הקמתם לא היה צורך במתקן כזה. היום לעומת זאת במתקנים חדשים, זה כן נדרש.

הסיבה שנדרשים כל האמצעים הנ"ל היא, רק כך אפשר לשפר באופן מהותי את כל מה שמדובר בנושא של בטיחות אש. כאן אנחנו צריכים להבין את הקונספט של העניין. אם אנחנו נניח מתמודדים עם סיטואציה של דליקה במקום מסוים, אז יש דברים שאנחנו אמורים לעשות בעצמנו, אך מן הסתם לא כל דבר נוכל לעשות לבד, ועל מנת שנוכל לבצע את אותם דברים, נידרש להשתמש באמצעים וכלים שונים.

אחד מהם, אלה אותם ספירנקלרים. הם יעזרו לנו לכבות את האש באמצעות ברזים אשר יידלקו, בין אם באופן אוטומטי ברגע שהגלאי קולט שיש עשן ובין אם על ידי כך שאנחנו בסוף נפתח אותם ברגע שיהיה צורך.

באותו שלב כל המים פשוט יטפטפו מתוך הברזים אל החדרים השונים ובאופן כזה הם פשוט יעזרו לנו בכיבוי השריפה. חשוב להדגיש, לבד הם לא יספיקו, אלא אם מדובר בשריפה קטנה, מה שכן, הם בהחלט יכולים לעכב את התפרצותה ולעזור לנו לצאת מהמקום בצורה מסודרת.

לכן הכרחי להתקין אותם, בפרט במקומות בהם יש הרבה מאוד אנשים, בין אם מדובר במבנה מגורים או מבנה אחר.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברות ייעוץ אסטרטגי

כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי

שינויים ארגוניים והגעה ליעדים שנקבעו דורשים דרך. תכנון נכון שיהיה מורכב מצעדים קטנים אותם יש לבצע ומשימות המוגדרות בזמן, יאפשרו לארגון להשיג את אותם היעדים

קרא עוד »