עש הטבק – נעים להכיר?

עש הטבק

הן קטנות, מגיעות בכמויות גדולות ויכולות להרוס יבולים שלמים במהירות, במיוחד יבולים צעירים וחדשים. הכירו את עש הטבק או יש לומר כנימת עש הטבק. הכנימות הללו הן חרקים קטנים אשר ניזונים מהשרף של הצמחייה והיבול. הוא וכלל ויטמינים ומינרלים חשובים מאוד להתפתחותו של הצמח והם ניזונים מהם גם כן אולם במחיר של הריסת היבול, במיוחד כשהם באים בכמויות גדולות. מאוד קשה להתמודד אתן ולכן סביר להניח שתצטרכו להזמין את שירותיו של מדביר מקצועי ומנוסה בתחום.

איך מטפלים בכנימות עש הטבק?

  • השיטה הידנית – שיטה זו אומרת לשים כפפות ולהתחיל להוציא את הכנימות באופן ידני מהפרחים. כמובן שזה לא רלוונטי ביבולים גדולים ושטחים חקלאיים אלא רק לגינה פרטית בבית ולכמות קטנה יחסית של פרחים.
  • שימוש בטורפים טבעיים – ניתן ל"פזר" חיפושיות פרת משה רבינו הניזונות מהכנימות הללו והן יפתרו לנו את בעיית הכנימות ביבול. 
  • ריסוס – כמובן שהאפשרות השלישית היא באמצעות ריסוס. ריסוס כנימות עש הטבק הוא לא דבר פשוט כיוון שצריך לקחת בחשבון את חומרי הריסוס שמשתמשים בהם, שיטת הריסוס ועוד.

 

ריסוס כנימות עש הטבק – כיצד זה מתבצע?

חשוב להבין כי כדי לכסות שטח חקלאי גדול צריך לרסס באמצעות מטוס ריסוס או כלי רכב מתאים כיוון שיהיה קשה לכסות שטח גדול בצורה ידנית. כמו כן חשוב לקחת בחשבון את סוג הריסוס שנעשה בו שימוש כיוון שבסופו של דבר על אף שחומרים כימיים יעשו את העבודה בצורה נהדרת לא נוכל להשתמש בהם בשדה כיוון שהוא ירעיל את הפרחים, היבול והאדמה. כמו כן ריסוס כימי עשוי גם להזיק לבעלי חיים נוספים שיעברו בשדה מה שלא בא בחשבון גם כן. מומלץ להשתמש בהדברה ביולוגית העושה שימוש בחומרי הדברה ירוקה.

 

לעוד מידע, בקרו באתר של המדבירים מיכאל ובוריס

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פסנתר ימאהה

כל מי שראה בחייו פסנתרים יוקרתיים שמחירם מגיע לעשרות אלפי שקלים, יידע לומר גם את הפירמה או את המותג שלהם. ימאהה היא מהחברות שמייצרות את

קרא עוד »

הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של

קרא עוד »