חוששים שאתם סובלים מאבנים בכליות? אל תחכו

אבנים בכליות

כאשר מאבחנים אצל המטופל אבנים בכליות, חשוב לטפל בכך בהקדם האפשרי. אבנים בכליות יכולות להוביל לכאבים עזים, וחבל לסבול ולחכות, כי אפשר לקבל טיפול מקדים יעיל ולמנוע מראש סיטואציה של אבנים בכליות. כאשר האבנים ממש זעירות הרי שלא מרגישים בכך, אבל במידה והן מתרחבות בחלוף הזמן – הדבר עלול לגרום לכאבים עזים וטיפולים פולשניים בחלק מהמקרים. ריכזנו לפניכם מידע חשוב ומועיל בנושא. 

הסיבות להיווצרות – אבנים בכליות

בוודאי אתם שואלים את עצמכם מדוע נוצרות אבנים בכליות. הסיבה לאבנים בכליות היא הפרשה מוגברת של סידן בשתן או תת פעילות של חומרים שהם מעכבי יצירת האבנים. ישנם מצבים בהם הגוף מפריש יותר מדי סידן בשתן ואל המעיים, ובמקרה כזה יכולות להיווצר האבנים בכליות. סיבה נוספת היא שינויים ברמת החומציות בגוף שמביאים ליצירת האבנים. 

אבחון וטיפול – אבנים בכליות

לצורך אבחון אבנים בכליות ניתן לבצע צילום רנטגן כמו גם CT על מנת לאבחן קיום של אבנים ואת סוגן ויש לבצע גם בדיקת שתן. דגימת השתן נלקחת למעבדה שם מבצעים אנליזה. אחרי ביצוע האבחון רופא מומחה בתחום, שנקרא אורולוג, יקבל מסקנות לגבי סוג האבנים והמשך הטיפול הרצוי. הטיפול יכול לכלול גם טיפול נקודתי כמו ריסוק של האבנים וגם טיפול מקיף יותר כמו למשל דיאטה ספציפית ולקיחת תרופות מתאימות. פעמים רבות הטיפול הוא משולב, כאשר טיפול של ריסוק האבנים לא תמיד ניתן בשלב הראשוני. 

הקדימו תרופה למכה

אם אתם חוששים שאתם סובלים מאבנים בכליות השורה התחתונה היא – אל תחכו. פנו עוד היום לרופא מומחה על מנת לבצע אבחון ולקבל טיפול מתאים. ככל שתקדימו לפנות ולבצע בדיקת אבחון, כך תחסכו לעצמכם בדיקות וטיפולים בהמשך. 

 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פסנתר ימאהה

כל מי שראה בחייו פסנתרים יוקרתיים שמחירם מגיע לעשרות אלפי שקלים, יידע לומר גם את הפירמה או את המותג שלהם. ימאהה היא מהחברות שמייצרות את

קרא עוד »

הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של

קרא עוד »