קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל: מה זה סגנון עיצוב תעשייתי

קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל

כדי שנוכל "לדבר באותה שפה" עם הלקוחות שלנו, אנחנו (קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל) מקדישות פגישה אחת להכרת סגנונות העיצוב המרכזיים. במהלך הפגישה הזו אנחנו מסבירות את העקרונות המרכזיים של כל סגנון ומראות תמונות רבות המדגימות אותם.

זהו שלב חשוב מאוד בעבודתנו במשרד דואט עיצוב פנים, משום שכשלקוח מבקש שנעצב לו מטבח בסגנון תעשייתי למשל, אנחנו רוצות לדעת בדיוק למה הוא מתכוון ומה הוא מדמיין.    

הכללים המרכזיים לעיצוב בסגנון תעשייתי:

  • ההשראה לעיצוב בסגנון הזה מגיעה מדירות הלופט בערים הגדולות, כמו ניו-יורק. מדובר בחללים ענקיים שהיו בעבר בתי מלאכה קטנים ועברו הסבה לדירות מגורים.
  • הרכיבים התעשייתיים בעיצוב כוללים שימוש במערכות חשופות (כמו צינורות מים ומערכות מיזוג), חללים גדולים ופתוחים וחומרים לא מעובדים. 
  • החומרים המרכזיים בעיצוב האורבני הם מתכת, בטון, זכוכית ואבן. בחללים האלו נעשה שימוש רב באלמנטים מברזל כהה, בבריקים בגוונים טבעיים כמו אדום או חום ובריהוט עץ לא מעובד. 
  • עוד אלמנט עיצובי המאפיין את הסגנון התעשייתי הוא גימורים במראה לא מושלם כמו שימוש בבטון ובטיח חשופים. אחת הדרכים להשיג מראה כזה הוא חשיפת הבטון של העמודים או חשיפת הלבנים שמהן בנוי הקיר.

הביקורת כלפי הסגנון הזה היתה שהוא גס מידי עבור דירה או בית משפחה. ולכן, נהוג לשלב את העיצוב בסגנון תעשייתי יחד עם אלמנטים מסגנונות נוספים, כמו הסגנון הכפרי, כדי להעניק לחלל מראה נעים ורך יותר.  בחדרי השינה שהאווירה בהם צריכה להיות מרגיעה ונעימה, אנחנו (יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה) ממליצות לשלב רק מעט אלמנטים מהסגנון התעשייתי.  בעוד שבחללים הגדולים יותר (סלון, מטבח) אפשר לשלב אלמנטים רבים יותר.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פסנתר ימאהה

כל מי שראה בחייו פסנתרים יוקרתיים שמחירם מגיע לעשרות אלפי שקלים, יידע לומר גם את הפירמה או את המותג שלהם. ימאהה היא מהחברות שמייצרות את

קרא עוד »

הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של

קרא עוד »