כמה דברים שלא ידעתם על איטום גגות

איטום גגות

כולנו מבינים שיש צורך לאטום את גג הבניין שלנו, על מנת למנוע חדירה של מי הגשמים לתוך המבנה עצמו. חדירת המים עלולה לגרום לא רק למפגעים אסתטיים כגון כתמי רטיבות או כתמי עובש, אלא גם לפגום בחוזק וביציבות של הבניין. ברגע שהמים חודרים פנימה, הם יכולים לחלחל עד למוטות הפלדה שמייצבים את הבניין. עם הזמן, עלולה להתפתח קורוזיה, דבר שיפגום ביכולת הבניין לעמוד בפני רעידות אדמה למשל. לכן חשוב להקפיד על איטום גגות איכותי ומקצועי, במטרה לשפר את איכות החיים שלכם ולשמור על שלמות הבית שבו אתם חיים. היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של שיטות איטום שונות, כאשר לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. חשוב כמובן לוודא כי העבודה נעשית על ידי אנשי המקצוע המובילים ביותר בתחום, דבר שיוביל ללא ספק לתוצאות הטובות ביותר בשטח.

שיטות שונות של איטום גגות

קודם כל, חשוב להבין כי על מנת לאטום מחדש גג שכבר קיימת עליו שכבת איטום ישנה, יהיה צורך להתאים את שיטת האיטום החדשה לשיטת האיטום הקודמת. שיטות איטום שונות המתבססות על שימוש בחומרים שונים, לא תמיד מסתדרות היטב האחת עם השנייה, לכן יש צורך לוודא כי השיטה שבחרתם מתאימה לשכבה הקודמת. במידה ולא, יהיה צורך קודם כל להסיר את השכבה הישנה ורק לאחר מכן לאטום מחדש את הגג. למשל, גג בניין מזופת יתאים לאיטום בשיטה של יריעות ביטומניות, היות ומדובר על שימוש בחומרים שמגיעים מאותה המשפחה. לעומת זאת, איטום בחומרים אקריליים לא יעבוד היטב על גג מזופת, היות והחומרים ידחו זה את זה, דבר שימנע איטום יעיל ואיכותי.

אחת השיטות המוצלחות ביותר לאיטום הגג, היא שיטת היריעות הביטומניות. שיטה זו מתבססת על יריעות ביטומניות אשר נפרסות לכל אורך הגג, ובכך מגנות עליו מפני חדירת מים. שיטה זו מושלמת במיוחד עבור גגות שטוחים וחשופים. שיטה נפוצה נוספת שמשמשת לצורך איטום גגות, היא שיטת הזיפות. שיטה זו משתמשת בזפת חמה על מנת לאטום גגות שטוחים, זוהי שיטה זולה ונפוצה במיוחד.

קראו גם על: עבודות סיוד גגות

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

ניסור בטון

היום ניתן לראות יותר ויותר צורך וביקוש לשירות של ניסור בטון. מדובר למעשה על דרך אפקטיבית לצורך התאמת המבנה לצרכים מסוימי. למשל, במידה ויש צורך

קרא עוד »