איטום גגות

אחת לכמה שנים צריך לאטום את גג הבית/הבניין וזאת כדי למנוע חדירה של מים בחודשי החורף אל תוך הבית. חדירת המים אל הבית עשויה לגרום לנזקים לא נעימים כמו סדקים בקירות ובתקרה, רטיבות שעשויה להתפשט גם את הקירות ואף לפגוע בריהוט ובציוד, רטיבות שגורמת להצטברות של עובש, חיידקים ומחלות ועוד. איטום גגות הוא שירות הניתן על ידי חברה מקצועית ומנוסה, בעלת אישורים ממכון התקנים לביצוע איטום גגות וזו תייעץ לכם על שיטת האיטום הטובה והמתאימה ביותר לצרכים שלכם.

שיטות שונות לאיטום גגות:

  • איטום בזפת – השיטה הפופולרית, הוותיקה וכנראה גם היעילה ביותר והמשתלמת ביותר מבחינת המחיר היא שיטת איטום גגות בזפת. שופכים זפת חמה ומהדקים כמשטח ציפוי גג וזו אוטמת את הגג בצורה הרמטית החוסמת את המים מלחדור אל הגג ואל תוך הדירה. 
  • איטום ביריעות ביטומניות / יריעות pvc לגג – יריעות אלה עשויות מביטומן שהוא חומר תרמופלסטי שנוצר מתהליך של זיקוק נפט גולמי. באמצעות היריעות ניתן לבצע איטום נהדר בצורה יעילה. אלה מונחים כמשטחים אחד לצד השני ומבצעים הלחמה לחלקים למניעת החדירה של המים בין הסדקים והמרווחים. 
  • איטום באמצעות בטקל – בטקל הוא למעשה תערבות של מלט, חומר מקציף וחול. אלה יוצרים יחד סוג של בטון קל ומכאן נגזר השם בטקל. הבידוד הוא מצוין וגם מאפשר לייצר שיפועים בגג כדי להוביל את המים המצטברים אל עבר פתחי הניקוז.
  • חומר משחתי – כיום יש שיטות איטום גגות יקרות יותר כמו למשל שימוש בחומר משחתי אותו מורחים על הגג וזה נצמד אל הבטון בצורה מלאה ואוטם את חדירת המים.

לסיכום; איטום גגות מקצועי צריך להיעשות אחת לכמה שנים על מנת למנוע חדירה של מים אל תוך הדירה מה שעשוי להוביל לנזק לתקרה והקירות, לרכוש, להצטברות עובש וחיידקים ועוד. חשוב לעבוד עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום להבטיח עבודת איטום טובה ואיכותית.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פסנתר ימאהה

כל מי שראה בחייו פסנתרים יוקרתיים שמחירם מגיע לעשרות אלפי שקלים, יידע לומר גם את הפירמה או את המותג שלהם. ימאהה היא מהחברות שמייצרות את

קרא עוד »

הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של

קרא עוד »