תכנון אינסטלציה וקבלת אישור רשויות המים – כיצד זה מתבצע

תכנון אינסטלציה וקבלת אישור רשויות המים

כשמקימים מבנה חדש, בין אם זה מבנה מגורים, מבנה עסקי, מבנה תעשייתי, הרי שישנן מערכות שונות שצריך להתקין ולחבר אל המבנה. כך למשל, יש צורך לחבר אותו למערכת החשמל, יש צורך לחבר אותו למערכת גז, וכן יש צורך לחבר את המבנה למערכת המים והביוב, זאת על מנת שיהיה ניתן להשתמש במבנה בצורה תקינה. 

לשם כך נדרשים כמה דברים. ראשית, יש צורך לתכנן את באמצעות מומחה ייעוץ לבניה את מערכת האינסטלציה במבנה, שכן, לא משנה באיזה סוג מבנה מדובר, הרי שחייבת להיות מותקנת בו מערכת אינסטלציה שתוכל לספק מים. גם אם מדובר במבנה שאין בו מקלחות או מבנה שאין בו מטבח, חייב שתהיה בו מערכת אינסטלציה, הן בשביל שיהיה ניתן להתקין בו שירותים והן בשביל שיהיה ניתן להתקין בו מערכות לכיבוי אש תקינות וסדירות.

שנית, יש צורך לחבר את המערכת הפנימית למערכת החיצונית. המערכת איננה עומדת בפני עצמה, אלא היא מתחברת למערכות חיצוניות, אשר דואגות לספק מים למקום או מאפשרת לחבר את המערכת לביוב החיצוני, זאת על מנת שיהיה ניתן להשתמש בשירותים בצורה סדירה והיגיינית. 

שלישית, אחרי כל זה, יש צורך לקבל את האישורים הנדרשים. כל מערכת שמתקינים במבנה, חייבת באישורים מטעם הרשות שאחראית על אספקת השירות. למשל, חברת החשמל אחראית על מתן אישורים שקשורים למערכות החשמל במבנה, הן בשביל לוודא שמדובר במערכות תקינות והן בשביל שהכל יהיה רשום ומתועד, אם חס וחלילה קורה משהו. כך גם בכל מה שקשור למערכת האינסטלציה. יש לקבל אישור מרשויות המים, על מנת שיהיה ניתן לחבר את המערכת לרשות ולאפשר את הפעלתה. 

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

רק גורמים מוסמכים יכולים להתקין מערכת אינסטלציה במבנה לכן כדאי לקחת יועץ אינסטלציה. כלומר, רק אינסטלאטורים מומחים ומוסמכים יכולים לתכנן את המערכת, להתקין אותה וכן להזמין ביקורת, על מנת לקבל את האישור מרשויות המים. במידה והם לא מקבלים את האישור, הרי שיש צורך לבצע שינויים מסוימים, ובהתאם לכך, תיקבע לאחר מכן ביקורת נוספת, ועל סמך התוצאות שלה יוחלט האם לאשר או לא.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא מהווה את אחד המקצועות החשובים ביותר בתחום הפיננסי, היות והוא יכול לסייע לכל אדם לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר למצב הכלכלי שלו. אנשים

קרא עוד »

תיקון קונסולות משחק

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לרכוש לעצמם קונסולת משחקים. מדובר ללא ספק על אחד הפינוקים הגדולים ביותר בחיים, היות וכל אחד היה

קרא עוד »