מהפכה אקולוגית בתחום הטייק אוואי – מעבר למוצרים מתכלים

תחום הטייק אוואי פרח בתקופת הקורונה בצורה שהדהימה אפילו את בעלי העסקים עצמם. אנשים שהחזיקו מסעדות עם שירות משלוחים מסודר שאפשר להזמין דרך אפליקציה גם לפני הקורונה, נשטפו בגל הזמנות שהם לא ידעו לפני כן וצמחו במאות אחוזים.

הבעיה הייתה הפוכה, לא היו מספיק משלוחים עבור הכמות העצומה הזו. הסיבה הפשוטה היא שאנשים רצו לפצות את עצמם בארוחה טובה על כך שהם לא יצאו מהבית מלבד העובדה שפשוט לא הייתה אופציה להסתובב ולקנות אוכל.

אבל יש בעיה. כל המוצרים שמלווים את אותו מזון מהיר יוצרים נזקים אקולוגיים חמורים. האם אפשר לתקן את זה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

מהפכת מוצרים בתחום הטייק אוואי:

אין ישראלי כמעט שלא הזמין דרך האפליקציות שונות מזון לבית או למקום מסוים. זו דרך פופולרית מאוד להשקיט את הרעב המציק וגם המחירים לא יקרים כל כך ועוד כנראה ירדו בעתיד עם ההמצאות החדשות בתחום המשלוחים.

הבעיה היחידה שנותרה זו בעיית האריזות. בכל משלוח יש צלחת לפעמים, אריזה מקרטון או פלסטיק עבור המנה עצמה ועוד הרבה אביזרים כדי שהמזמין יוכל להנות מארוחה מושלמת בלי לדאוג לא למזלג ולא לסכין, רק כיסא הוא צריך להביא אתו.

כל המוצרים הללו מתכלים לאחר זמן רב ואין שום פרופורציה בין כמות המשלוחים המבוצעת ביום לבין זמן שלוקח לאריזות להתכלות. מה שקורה זה שנוצרות ערמות זבל וממלאות את העולם גם בחיידקים.

אולם יש גם פתרון. ניתן להשיג את כלי הטייק אוואי בצורה לא מזיקה. למשל, צלחת מעלי דקל, מזלגות וסכינים מעץ במבוק טבעי. כך אתם יכולים לשרת את המזמינים שלכם בלי לפגוע בטבע.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברת הסעות

מתי נצטרך לפנות לחברת הסעות?

בכל פעם בה אתם מעוניינים לנסוע ברכב נוח ובטיחותי כאשר מאחורי ההגה יושב נהג מקצועי – חברת הסעות מקצועית היא הכתובת. החברות המובילות בתחום מבצעות

קרא עוד »
יועץ פרישה לפנסיה

יועץ פרישה לפנסיה

לקראת גיל הפנסיה, אזרחים רבים אינם מודעים לכספים הקיימים ברשותם ואינם יודעים כיצד לחסוך אותם או לחלופין להשקיע את הכספים במטרות שונות. לאור הסבך הזה

קרא עוד »