ממה נובע הערך של הביטקוין?

הערך של הביטקוין

הערך של הביטקוין נובע מהסביבה שבה משתמשים בו. במדינות שונות הערך של הביטקוין שונה. כך, במדינות שהן לא מפותחות ואשר מתאפיינות בכלכלה חלשה ואינפלציה – תוכלו לקבל שווי גבוה יותר תמורת מטבע ביטקוין אחד. כאשר מדובר על מדינות עם כלכלה יציבה יחסית, "מדינות מערביות" אז כאן ההתנהגות היא שונה והערך של הביטקוין שונה.

בשנים האחרונות ניתן לראות על ציר הזמן שיש תקופות בהן ערכו של הביטקוין המריא לעומת תקופות בהן הוא התרסק. ערכו של הביטקוין גם נובע מהשיח סביבו ויש לכך השפעה משמעותית. יש הרואים בביטקוין את הזהב החדש.

הביטקיון לעומת הזהב

הזהב זו מתכת מאוד יקרה ומבחינת פרקטית את הזהב ניתן לרכוש במטילי זהב, במטבעות זהב או במשקל. את הביטקויון לעומת זאת לא ניתן לרכוש לפי משקל או מטילים אלא כל סך הביטקוין הוא ידוע מראש ועומד על 100 מיליון מטבעות. חשוב לציין שניתן לבצע חלוקה לכמות רבה יותר של יחידות.

עד כמה עמיד הביטקיון?

אם נשווה אותו לזהב הרי שיש זיופים של זהב. נכון שקשה לזייף זהב אבל זה אפשרי. לעומת זאת את הביטקוין ומטבעות דיגיטליים קשה מאוד לזייף. החשש אם כבר הוא לא מפני זיוף אלא מפני השבתה של רשת האינטרנט אבל במידה וזה יקרה אז תהיה השבתה גם של הבנקים המרכזיים ולכן זה תרחיש שאין באמת ממה לחשוש ממנו. ומכיוון שהביטקיון הוא עמיד ואין חשש אמיתי לזיוף שלו או להשמדה שלו הרי שזה דוחף כלפי מעלה את ערכו.

לסיכום, העמידות של הביטקוין והקושי לזייף אותו כמו גם התפקיד שהוא ממלא בכלכלות חלשות ואינפלציוניות מכתירים את הביטקיון כמלך החדש של המטבעות בעידן החדש,  ותורמים לערכו.

לעוד מידע, בקרו באתר של ביטס אוף גולד

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

הדרך הנכונה לתלות מדף

מי צריך מדפים מודולריים

מדפים מודולרים יוכלו להיות מועילים במיוחד עבור כל אחד מכם שירצה לסדר את המחסן שלו בצורה נבונה יותר. בעזרת מדפים כאלה תוכלו לשנות את המבנה

קרא עוד »
חיטוי המשרד מקורונה

איך מחטאים את המשרד מקורונה?

לאור הרצון ליצור סביבה נקייה מנגיפים, המדבירים מבצעים כמה פעולות רוחביות בכל משרד. זאת לאור העובדה שנמצאים בו בכל עת הרבה מאד אנשים ולכן עלול

קרא עוד »