ייבוש רטיבות כלואה – מה זה אומר?

ייבוש רטיבות כלואה

כשאנשים חושבים ומדברים על רטיבות, בדרך כלל הכוונה שלהם לרטיבות בקירות, רטיבות בתקרה או ברצפה. דברים שהם יחסית נפוצים, מוכרים, דברים שהם שכיחים בעבודה של אינסטלאטורים. אך כפי שנוכל לראות מיד, יש סוג נוסף של רטיבות, קצת יותר מורכב במובנים מסוימים, אך משהו שאנשי מקצוע, בוודאי המנוסים שבהם, מכירים היטב ומתעסקים בה לא מעט.

הכוונה לרטיבות כלואה. מדובר ברטיבות שנמצאת מתחת לרצפה ואנחנו לא תמיד נשים לב אליה בעין. ממבט ראשון, אי אפשר לראות אותה ואי אפשר לשים לב אליה. אך בעל מקצוע, אינסטלאטור מומחה, ישים לב לנקודה הזאת וידע גם כיצד לטפל בה. בין אם זה בתהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף ולאחר מכן בתהליך הטיפול בצנרת, מתוך כוונה לטפל בבעיה הכללית.

רטיבות כלואה נוצרת בכמה מצבים. ראשית, היא יכולה להיווצר כתוצאה מהצפה, ואז המים מחלחלים אל תוך הרצפה ולא יוצאים משם. שנית, היא יכולה להיווצר כתוצאה מבעיה בצנרת, מה שמוביל לרטיבות ברצפה. שוב, המים פשוט כלואים מתחת למרצפות, מתחת לפרקט או לכל ריצוף שנמצא בנכס, וזה משפיע עליו.

כיצד מתמודדים עם הבעיה

למעשה, יש כלים טכנולוגיים שמאפשרים לנו לאתר את מקור הנזק, כלומר את מקור הרטיבות, ואז אנחנו יכולים לדעת איפה בדיוק אמורים לפתוח את הריצוף בשביל לבצע ייבוש רטיבות כלואהייבוש המקום משם גם יהיה ניתן להגיע אל מקור הבעיה עצמה. בהנחה ואכן יש מקור מסוים שמוביל לכך שנוצרה רטיבות במקום.

כאמור, הטיפול ייעשה על ידי גורמי מקצוע, אינסטלאטורים מומחים שיש להם את הידע, את הכלים והניסיון לכך. חשוב להדגיש, התהליך הזה הוא מורכב מאחר והוא מחייב לפתוח את הריצוף ואז כמובן יש צורך לסגור אותו, בשביל שיהיה ניתן להשתמש במקום כמו שצריך.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

ניסור בטון

היום ניתן לראות יותר ויותר צורך וביקוש לשירות של ניסור בטון. מדובר למעשה על דרך אפקטיבית לצורך התאמת המבנה לצרכים מסוימי. למשל, במידה ויש צורך

קרא עוד »