טיולים לתלמידים – לתכנן עצמאית או עם מדריכים?

להוציא תלמידים זו אחריות גדולה רבה כיוון שיש לחשוב על הרבה מאד היבטים ותרחישים כדי לגבש את המסלול הנכון ביותר עבור הטיול במזג האוויר הספציפי.
אז איך אפשר לתכנן טיול לתלמידים בצורה הטובה ביותר?

תכנון עצמאי או באמצעות מדריכים 

מי שמבצע תכנון באופן עצמאי אינו מודע להרבה מאד דברים אשר קורים בשטח וחוסר מידע זה עלול לפגום במהלך הטיול. מי שלא מטייל באופן קבוע עם קבוצות ברחבי  הארץ אינו מודע לדוגמה לעובדה שמוזיאון מסוים סגור כבר כמה חודשים לאור שיפוץ שהוא עובר, או לא יודע על מסלול טיולים שנסגר עקב המסוכנות שבו.

עלולה להיגרם עוגמת נפש וחוסר נעימות רבה הן לתלמידים והן למלווים אם יגיעו לנקודה ספציפית ויסתבר שהמקום סגור מכל סיבה שהיא. לכן יהיה צורך לאלתר מידית נסיעה למקום אחר אשר נמצא בקרבת מקום גיאוגרפית.

כדי לא להיקלע למצבים מסוג זה, המגמה היא לתכנן את הטיול באמצעות מדריכים מקצועיים שזוהי עבודתם. הם מקבלים מידע באופן שוטף מכל אתרי הביקור כך שהם יכולים לנתב כל קבוצה להגעה למקום ספציפי בימים שיש פעילות ענפה, או שהמקום פתוח לקהל.

מדריכי הטיולים 

מדריכי הטיולים מכירים באופן ממוקד, כמעט כל אזור טיולים ברחבי הארץ. לכן הם יכולים להציע מראש למנהל הקבוצה אילו מקומות מעניינים קיימים בנקודות שונות כדי להחליט אם נוסעים לסביבת זיכרון יעקב, טבריה, באר שבע או ירושלים. ההיצע של המקומות לביקור בכל אזור גיאוגרפי הוא רב וסביב הנקודה המרכזית בונים את כל הטיול כמו סיור במיקום מרתק, ארוחת בוקר במסעדה ייחודית אשר משקיפה לנוף עוצר נשימה, ביקור באתר אטרקטיבי וסיום בסדנה המאפשרת להכין מטעמים משוקולד, בניית קערות מקרמיקה, ניפוח זכוכית וכו'. 

בזכות הידע הרב, כמות הרעיונות של המדריכים היא עצומה ולמורים או להנהלת בית הספר מאד קשה לקבל החלטות כי כל אחת מההצעות היא מלאת העשרה ותוסיף המון לידע הכללי של כל אחד מהתלמידים.

בסופו של דבר מגבשים את המסלול המתאים ביותר לטיול כך שהתלמידים יחזרו עמוסי חוויות וגם תמונות מהיום הנפלא שעברו.
מוזמנים לבקר ב-"מטיילים עם ענת" וליהנות מחווית טיול מדהימה לתלמידים:
https://anattour.co.il/

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

רעיונות לעבודת סמינריון בחינוך

רעיונות לעבודת סמינריון בחינוך

מתכוונים לכתוב עבודת סמינריון בחינוך ותרצו להיות בטוחים שהעבודה תרשים את המורה ותהיה מעניינת וייחודית? מתקשים למצוא נושא לכתיבת עבודת הסמינריון? ובכן, במאמר הבא נספק

קרא עוד »
יועצת זוגית - איך בוחרים

יועצת זוגית – איך בוחרים

בכול הנוגע לחיפוש אחר יועצת זוגית טובה כמו יועצת זוגית נעמה רגב, החיפוש יכול להיות ארוך ומייגע, שכן בארץ ובעולם לא חסרים מטפלים זוגיים טובים.

קרא עוד »