חישוב מס שבח

חישוב מס שבח

לשלם מיסים זה אף פעם לא דבר נחמד או מרגש, אבל במידה ותדעו לחשב נכון את מס השבח שלכם, ייתכן שתוכלו להתנהל נכון יותר ואפילו לקבל החזרים.

רבים בעלי העסקים והאנשים הפרטיים שבוחרים רואה חשבון מיומן לחישוב מיסים תוך שהם סומכים על איש מקצוע זה שיסייע להם להוזיל תשלומים ואפילו לקבל החזרי מס. אבל מה זה הוא המס הספציפי הזה? מה שיעורו ומה הרווח שאפשר לקבל כל העניין הזה? כל התשובות בהמשך.

מס שבח הוא מס שמשלם מי שהרוויח במכירת נכס כמו דירה, בית פרטי, משרד, קרקע וכל נכס אחר שקשור לעסקת מקרקעין. מס זה מחושב על פי ההפרש בין המחיר ששולם על הנכס במקור, לבין מחיר המכירה הסופי, והוא נוגע לאחוזים מהרווחים שהרוויח המוכר. במידה והמוכר חווה הפסדים בעסקים או בהשקעות פרטיות: אפשר לאחר חישוב מס שבח לקבל החזר מס שבח ובכך להחזיר את הכספים ששולמו על המכירה או בתשלומי מיסים אחרים.

מה שיעור המס שמשלם מי שמכר נכסים?
מי שמכר נכס מכל סוג יצורך לשלם מס על פי תכנית האוצר שהחלה בשנת 2014. מיסוי עסקאות נדלן בשנים אלה שונה משמעותית מעבר, וכיום משלם מי שמכר נכס מקרקעין עד 25 אחוזי מס שבח. התשלום תלוי כמובן במספר השנים שחלפו מאז רכישת הדירה בפועל (למשל גם אם חלפו 3 שנים מאז קנייתה עד מכירתה) והוא משתנה על פי פטור ממס או רווחים, מיסים על דירות שהתקבלו הירושה, החזקת הדירה או נכס בפועל וכולי.

כדי לדעת יותר על המס שתצטרכו לשלם, אפשר להשתמש בכל מחשבון מס שבח שמציע לכם חישוב מהיר, מחשבונים כאלה פעילים באתרי אינטרנט של רואה חשבון מומלץ, או שתוכלו להתייעץ עם רואה חשבון לגבי הדרך הנכונה לשלם מס והדרך לקבל החזרים במידת הצורך. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרים טרנדיים לתינוקות – חדרי תינוקות הדור הבא
אין זה כה משנה האם מדובר בחדר תינוקות שאיננו חדש או כזה הנדרש לשינוי. כדאי להכיר את כל הטרנדים...
קרא עוד »
יונ 08, 2021
נוטריון בתל אביב: הכירו את עו"ד נועם קולודני
עו"ד נועם קולודני למד מנהל עסקים ומשפט עסקי במרכז הבינתחומי הרצליה. מדובר על אחד המרכזים המובילים...
קרא עוד »
נוב 13, 2018
הדרכת רענון שנתית על מלגזה
אחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה של היום, הוא מפעיל מלגזה. מדובר על מקצוע נחוץ בלא מעט מחסנים,...
קרא עוד »
מאי 06, 2020