חישוב מס שבח

חישוב מס שבח

לשלם מיסים זה אף פעם לא דבר נחמד או מרגש, אבל במידה ותדעו לחשב נכון את מס השבח שלכם, ייתכן שתוכלו להתנהל נכון יותר ואפילו לקבל החזרים.

רבים בעלי העסקים והאנשים הפרטיים שבוחרים רואה חשבון מיומן לחישוב מיסים תוך שהם סומכים על איש מקצוע זה שיסייע להם להוזיל תשלומים ואפילו לקבל החזרי מס. אבל מה זה הוא המס הספציפי הזה? מה שיעורו ומה הרווח שאפשר לקבל כל העניין הזה? כל התשובות בהמשך.

מס שבח הוא מס שמשלם מי שהרוויח במכירת נכס כמו דירה, בית פרטי, משרד, קרקע וכל נכס אחר שקשור לעסקת מקרקעין. מס זה מחושב על פי ההפרש בין המחיר ששולם על הנכס במקור, לבין מחיר המכירה הסופי, והוא נוגע לאחוזים מהרווחים שהרוויח המוכר. במידה והמוכר חווה הפסדים בעסקים או בהשקעות פרטיות: אפשר לאחר חישוב מס שבח לקבל החזר מס שבח ובכך להחזיר את הכספים ששולמו על המכירה או בתשלומי מיסים אחרים.

מה שיעור המס שמשלם מי שמכר נכסים?
מי שמכר נכס מכל סוג יצורך לשלם מס על פי תכנית האוצר שהחלה בשנת 2014. מיסוי עסקאות נדלן בשנים אלה שונה משמעותית מעבר, וכיום משלם מי שמכר נכס מקרקעין עד 25 אחוזי מס שבח. התשלום תלוי כמובן במספר השנים שחלפו מאז רכישת הדירה בפועל (למשל גם אם חלפו 3 שנים מאז קנייתה עד מכירתה) והוא משתנה על פי פטור ממס או רווחים, מיסים על דירות שהתקבלו הירושה, החזקת הדירה או נכס בפועל וכולי.

כדי לדעת יותר על המס שתצטרכו לשלם, אפשר להשתמש בכל מחשבון מס שבח שמציע לכם חישוב מהיר, מחשבונים כאלה פעילים באתרי אינטרנט של רואה חשבון מומלץ, או שתוכלו להתייעץ עם רואה חשבון לגבי הדרך הנכונה לשלם מס והדרך לקבל החזרים במידת הצורך. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציפוי מגן לזכוכית
שירות שלא היה מוכר בעבר אם נעבור על שירותים שונים שאנו מכירים היום וננסה לזכור אם בעבר הרחוק יכולנו...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
צריכים גרר בחולון? הכירו את גרר גולן 
אם נתקעתם במקום קרוב לחולון ואתם מחפשים גרר כדאי לכם למצוא גרר קרוב לבית. יש מגוון רחב של יתרונות בגרר...
קרא עוד »
יונ 09, 2021
הדברת נמלים: כל השיטות להיפטר מנמלים
אם יש מזיק אשר מעורר בנו חלחלה יותר מכל הן ללא ספק הנמלים. כבר בתחילת הקיץ אנו יכולים לזהות אותן ממש...
קרא עוד »
יול 04, 2021