שליכט אקרילי – מתי מורחים אותו ומתי לא?

שליכט אקרילי

מגוון חומרים קיימים כיום לרשותם של אנשי המקצוע שעוסקים בתחומי הבניין השונים. החומרים הללו מיוצרים על ידי חברות מובילות בענף, והם נועדו לאפשר מגוון פתרונות נכונים. וזאת בהתאם לנתונים בסביבה, לפי מטרת הפרויקט וכן הלאה. אחד החומרים השימושיים והרווחים הוא שליכט אקרילי. הוא אחד החומרים הנפוצים שבאים לידי שימוש במגוון מקרים. וזאת הודות לתכונות המיוחדות שמאפיינות אותו. במאמר זה נבין מהי המטרה של השליכט האקרילי, למה הוא מיועד, ובאילו מקרים לא נכון להשתמש בו.

שליכט אקרילי לחיפוי קירות חיצוניים

בכל מבנה ניתן לחלק את חיפויי הקירות לצד הפנימי ולצד החיצוני. כאשר קיים הבדל עצום בין החיפוי של הקיר בשני חלקים אלו, ראו מדוע בכתובת זו. כי בעוד החלק הפנימי אמור להיות תמיד תחת קורת גג, ולשמש אותנו בני הבית בצורה ישירה, נוחה ונעימה. הרי החלק החיצוני מצוי במקרים רבים תחת כיפת השמים. הוא חשוף לפגעי מזג האוויר ועלול להינזק כתוצאה מכך. כך שכאשר יש צורך לחפות את קירות החוץ, נתור אחר חומר מתאים במאפיינים שלו. במקרים רבים החומר המוצע והנכון ביותר הוא שליכט אקרילי.

מאפייני החומר והתועלת של השליכט

שליכט אקרילי הוא חומר שמורחים אותו על קירות חיצוניים. החומר הינו אקרילי על בסיס מים שממלא שני תפקידים חשובים. ראשית הוא מספק לקירות הגנה מפני רטיבות. כלומר, הקירות המחופים מקבלים יציבות ועמידות. כמו כן השליכט האקרילי ממלא תפקיד חשוב בפן הדקורטיבי של המבנה. לאחר חיפוי המבנה בשליכט אקרילי הקירות נראים מעוצבים ונאים. מה גם שניתן לגוון את השליכט האקרילי במגוון צבעים על פי בחירת הלקוח, וכך לשפר את נראות המבנה ולהשיג תוצאות מדהימות.

> בדקו מה זה ברז ניל ולמה הוא משמש

מתי לא מורחים אותו?

שליכט אקרילי אינו מתאים לשימושי פנים. כלומר, בבואנו לחפות קירות בתוך מבנים לעולם לא נבחר את החומר הזה. שכן הוא מתאים לשימוש חוץ בלבד. כמו כן כאשר בוחרים חיפוי לקירות חיצוניים יש לבחון את הנתונים ואת תנאי השטח, ולוודא כי בוחרים את חומר החיפוי המתאים שימלא את תפקידו באופן המושלם והטוב ביותר.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »