מתי אפשר לבקש מעצר פתוח? ומה זה אומר לגבי העצור?

מעצר הוא הליך משפטי שניתן לבקש על ידי רשויות אכיפת החוק. מעצר פתוח הוא מצב בו המשטרה או הצבא לוקחים את העצור למעצר ללא סיבה ספציפית. מעצר פתוח הוא מונח משפטי המתייחס למעצר של אדם ללא אישום או צו מעצר. ברוב המקרים זה נעשה כמוצא אחרון ורק כשלא נותרו אפשרויות אחרות.

מעצר פתוח הוא מצב בו אין לעצור גישה לייצוג משפטי. זהו מצב בו לעצור יש יכולת לפנות לעורך הדין שלו או לכל אדם אחר במדינה. זה יכול לנבוע מהעובדה שהעצורים מוחזקים ללא סיבה ועצורים זמן רב.

מעצר פתוח משמעו שהעצור אינו עצור ויכול לצאת ממתקן המעצר וניתן לשחרר את העצור אם הוא במצב בריאותי תקין ואין לו עבר פלילי.  

מחפשים עורך דין צבאי מומלץ? צרו קשר >>>

ומה זה מעצר סגור?

מעצר סגור הוא מעצר של עצור מבלי שנודע לעצור כי הוא/היא עצור. למשל, קצין בצבא יכול לבקש מעצר סגור לחשוד. ניתן לבקש זאת גם על ידי קצין במשטרה, אך רק אם יש לכך מספיק סיבות. מעצר סגור לא אומר בהכרח שהעצור יוחזק זמן רב מהנדרש, אבל זה אומר שלא תהיה גישה לתמיכה משפטית או מידע על זכויותיו.

על מנת לבקש מעצר סגור, יש לתת כמה סיבות מדוע זה צריך לקרות. למשל: "יש ראיות לכך שהעצור ביצע פשע ויש לעצור אותו עד שנגלה מה הוא עשה". במקרה הזה אתה מבקש מעצר סגור כי אתה חושב כך. 

לסיכום, הצבא עשוי להשתמש בכוח כדי לעצור חשודים אם הם מרגישים שהם לא יכולים להחזיק אותם בבטחה במעצר או אם הם בסכנת מוות או פציעה חמורה. בנוסף לכך, מעצר פתוח הוא כזה שבו כל הצדדים המעורבים במעצר קיבלו מידע על מה שקרה, אך הם אינם יודעים כיצד בדיוק הם נעצרו, מדוע נעצרו או אם הואשמו בפלילים כלשהם.