מהו מנטליסט?

מהו מנטליסט

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר את הביטוי מנטליסט. על פניו זה נשמע לנו כמו משהו שמגיע מהעולם הבדיוני, משהו לא אמיתי, כמעט כמו סיפורי מדע בדיוני שאנחנו רגילים לקרוא או לצפות בסרטים וסדרות מסוג זה.

אז נכון שיש סדרת טלוויזיה מאוד מצליחה בשם "המנטליסט", אך גם במציאות אנחנו יכולים למצוא אנשים שמתעסקים בתחום זה, ברמה של אומנות ממש, יתרה מזו, יש לא מעט אנשים שחקרו את הנושא לעומק, אפילו ברמה אקדמית.

לצופה מהצד, ייתכן והדבר ייראה אולי כמשהו לא אמיתי, משחק, יש שיטענו אפילו שזה גרוע מכך. אך האמת היא, שזה לא מדויק, יש בסיס מסוים בעבודתו של מנטליסט, יש גם היסיון מסוים, העניין הוא, שהכל שאלה איך משתמשים בזה, על מי, מתי, וכמובן מה מבקשים להפיק חמזה.

מנטליסט הוא אדם שיכול דרך קריאת שפת גוף, דרך אלמנטים פסיכולוגיים שונים, מניפולציות מחשבתיות ודרך אלמנטים אחרים, לעשות קסמים ייחודים, לייצר תופעות שנראות על טבעיות. מן הסתם, לא מדובר פה בכוחות פלא וגם לא בייצורים שהגיעו אל כדור הארץ ממקומות אחרים… מדובר באנשים שלמדו את התחום והתמקצעו בו, למדו את הכלים השונים שקשורים אליו, ויודעים כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה ואפקטיבית.

מנטליזם הוא תחום מאוד רחב, אשר משלב בתוכו, כאמור, גם עניינים שקשורים לפסיכולוגיית הנפש וגם התבוננות באדם בצד הפיזיולוגי. צריך להדגיש פה נקודה נוספת, חלק גדול מהכלים בהם משתמש מנטליסט, הם בסופו של דבר כלים שכולנו משתמשים בהם כך או אחרת. לא מדובר בדברים יוצאי דופן, כלומר, כולנו קוראים שפת גוף, כולנו מסוגלים לעשות מניפולציות שונות אם אנחנו לומדים כיצד ועוד.

ההבדל הוא, הן בניסיון, הן בידע, והן ביכולת של המנטליסט (הכירו מנטליסט WOW בלינק https://www.rangafner.co.il) לדעת לחבר בין כל הדברים, בין כל הנקודות, בשביל לייצר מעשה שישפיע על הצד השני. לא מדובר על דברים שהוא מבצע בנפרד, אלא הוא מבצע כל דבר בנפרד וכך יוצר למעשה פעולה אפקטיבית.

לסיום צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא הרבה סוגים של מנטליסטים, לא כולם כמובן באותה רמה ולא כולם עוסקים באותו תחום בהכרח.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תרגום מסמכים

תרגום מסמכים

בורות היא אחת הבעיות החמורות ביותר של המאה העשרים ואחת. אפשר לראות כי אנשים אשר אין להם ידע לע משהו נוטים לזלזל באותו משהו ולראות

קרא עוד »