שמאי משכנתאות – כל מה שחשוב לדעת

שמאי משכנתאות

אחד מהשלבים שיש לבצע אותם לקראת קבלת משכנתא היא שמאות. מה זה אומר? היות ומשכנתא היא הלוואה גדולה הבנק ייתן אותה רק כנגד שיעבוד של נכס. במקרים רבים הנכס אותו אתם רוכשים יהיה משועבד ובמקרים אחרים ניתן לשעבד נכס קיים עבור לקיחת משכנתא למטרה אחרת. אבל תמיד ההלוואה תהיה מוגבלת ביחס לשווי והערך של הנכס המשועבד. היות שכך יש צורך להזמין שמאי שיעריך את שווי הנכס.

> קראו כאן על משכנתא הפוכה

שווי הנכס וסכום ההלוואה המקסימלית

שמאי בוחן את הנכס, משקלל נתונים ומתחשב כמובן גם באזור בו ממוקם הנכס, ובהתאם לכך הוא קובע את הערך של הנכס. הבנק מקבל לידיו את המסמך של השמאי ובהתאם לכך מחשב את סכום ההלוואה המקסימלי האפשרי. תמיד יהיה יחס בין שווי הנכס לבין גובה הסכום שיאושר ללווים.

שמאי מאושר

לא כל שמאי יכול לספק לכם את השירות. כיוון שאתם צריכים שהבנק יאשר את השמאות ויכיר בה, ולכן אתם צריכים לפנות אל שמאי שהבנק מכיר בו ומקבל את מסמכי השמאות שלו. רק כך תוכלו לקדם את תהליך לקיחת המשכנתא.

תהליך נכון יותר בעזרת יועץ

אמנם גם אתם יכולים לפנות אל שמאי מקרקעין, אבל שימו לב שמדובר על תחום גמיש למדי, מה זה אומר? ששני שמאים עשויים להעריך את הנכס שלכם באופן שונה. אם חשוב לכם לקבל הלוואה גבוהה ככל האפשר יהיה לכם נכון לפנות אל שמאי באמצעות יועץ https://www.tsuott.co.il. היועץ הוא זה שידע לאתר את השמאי המומלץ שייתן לכם שמאות טובה, כך שהערך של הנכס שלכם בעיני הבנק יהיה גבוה יותר ואתם תוכלו כתוצאה מכך לקבל אישור להלוואה גבוהה יותר.

ביקור בית

השמאי יגיע לבקר בנכס שלכם. והוא יבחן את הגודל של הנכס ואת היתרונות שלו, יבדוק את קיימים מזגנים או כל נתון אחר שמעלה את הערך של הנכס. בהתאם לנתונים הללו שהוא רואה מול עיניו הוא יקבע את ערך הנכס.

משכנתא זה תהליך מורכב וממושך למדי, ואתם הלווים זקוקים לקבל שירות מאנשי מקצוע שונים. גם השמאי הוא חלק מהפרוצדורה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תרגום מסמכים

תרגום מסמכים

בורות היא אחת הבעיות החמורות ביותר של המאה העשרים ואחת. אפשר לראות כי אנשים אשר אין להם ידע לע משהו נוטים לזלזל באותו משהו ולראות

קרא עוד »