דיור תומך – לאיזה קהל יעד זה יכול להתאים?

אחד הדברים שמעסיקם את בני האדם ביומיום שלהם הוא מה יקרה כאשר כבר לא נוכל לדאוג לאחד מיקירינו. הרצון הוא לגמול חסד ולהכיר טוב על כל הזמן שגמלו טוב לנו. דיור תומך הוא דיור המאפשר לשכבת הגיל השלישי ביטחון לחיים רגועים יותר, מנוהלים יותר, חברתיים ובראים יותר. בעוד שבני המשפחה יכולים להיות רגועים שהיקרים להם נמצאים בידיים טובות ומטופלים בצורה הטובה ביותר.

דיור תומך-קהל היעד

קהל היעד לדיור התומך הוא בעיקר עצמאיים תשושים ותשושי גוף. כאשר עצמאיים תשושים הם אנשים שהגיעו לשכבת הגיל הבוגר ועוד באפשרותם לדאוג לעצמם בצרכיהם היומיומיים. תשושי גוף הם אנשים שמפאת ירידה בתפקוד הגופני שלהם אינם יכולים לדאוג לכל צרכיהם היומיומיים וצריכים עזרה בחלק מהפעילויות השגרתיות כמו רחצה, הלבשה, האכלה ועוד. תשושי גוף רבים נעזרים במקלות וכיסאות גלגלים כדי לנוע ממקום למקום. דיור תומך מאפשר לתשושי הגוף ולעצמאים התשושים אפשרות דיור עם סל כלים רחב המאפשר רווחה והתנהלות קלה בשגרה לתושבי המקום.

רוצים בית אבות בפתח תקווה? אנחנו הכתובת!

מה ניתן לקבל כחלק מדיור תומך

מחלקת דיור תומך תעשה כל שביכולת שהאוכלוסייה שדרה במקום תרגיש בית. מתחיל בחדרים מאובזרים שבהם ניתן למצוא את כל צורכו של העצמאי התשוש ותשוש הגוף, ממשיך בטיפולים שנעשים על ידי אנשי טיפול שמקצועיים בתחומם. כחלק מאנשי הטיפול יהיה ניתן למצוא קבוצה של מטפלים ממקצועות הפארא-רפואיים כגון דיאטנים, פיזיותרפיסטים, ומרפאים בעיסוק. מכיוון שאנשי טיפול אלו כבר נמצאים במקום הדרים נהנים מהאפשרות לטיפול ללא המתנה לתור כפי שקיים אילו היו צריכים לקבוע במגזר הפרטי. בנוסף הייתרון העצום הוא האפשרות לחיי חברה. חיי חברה לגילאים אלו הוא קריטי וממשך לתת תקווה ורצון לקום ולהיות חלק.