ספרינקלרים – מדוע משתלם להתקין אותם

ספרינקלרים

חוקי הבנייה והשימוש במבנים בישראל, מחייבים לא מעט מבנים מסוגים שונים להתקין ספרינקלרים ואמצעים אחרים לצורך כיבוי אש. מדובר על מתקנים ייחודים אשר מטרתם לאפשר מצב, שאם חס וחלילה פורצת שריפה במקום, אז אין צורך לחכות עד שיגיעו כוחות מכבי אש אלא אפשר ישר לפעול לצורך כיבוי השריפה לפחות ברמה מסוימת, עד שיבואו הכבאים ויטפלו בה.

ספרינקלרים הם אמצעי אחד לצורך כיבוי אש. אנחנו יכולים למצוא כמובן עוד מגוון של אמצעים וכלים, בין אם זה מטפים, גלאים, וכן אמצעי בטיחות שונים, בין אם מדובר בדלתות ביטחון, פטישים לשבירת חלונות ודלתות ועוד. אך באופן טבעי, ספרינקלרים הם האמצעי האיכותי והטוב ביותר שקיים במבנה, כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר.

צריך לומר, בשביל להתקין ספרילנקרים או כל אמצעי אחר, יש להשתמש באנשי מקצוע, לא רק לצורך ההתקנה אלא גם לצורך קבלת ייעוץ כיצד לבצע זאת בצורה אפקטיבית ונכונה, על מנת שיהיה ניתן למקם את האמצעים הנ"ל במקומות הנכונים, וכן על מנת לבחור את האמצעים המתאימים לאופי ולגודל המבנה, וכן בהתאם לחדרים בהם בוחרים להתקין אותם.

מדוע ספרינקלרים הם האמצעי הטוב ביותר לשימוש? יש לכך מספר סיבות. ראשית, הם פועלים באופן מיידי ואין צורך להפעיל אותם בצורה ידנית. במקרים רבים פשוט הם פועלים ברגע שהגלאי מאתר דליקה.

שנית, הם פזורים על פני כל האזור, על פני כל חדרי המבנה, ולא רק בנקודות ספציפיות. ניתן לרשת את כל המבנה מלמעלה עד למטה בספרינקלרים.

שלישית, היום אפשר להתקין אותם מעל התקרה, כאשר רק חלק מסוים מהם צריך להיות חשוף. זה אומר שהם לא יפגעו ולא ישנו את העיצוב של המקום.

ארבע, הם פועלים הרבה יותר אפקטיבית ונכונה מאשר כלים ואמצעים אחרים. הם פועלים בצורה חזקה ומשמעותית מאשר אמצעים אחרים.

כפי שאנחנו יכולים לראות, מדובר באמצעי פשוט ונוח לשימוש, ולכן אנחנו גם נמצא אותו בלא מעט מקומות, צריך לומר שלא רק במבנים חדשים אלא גם במבנים ישנים רבים אנחנו נמצא ספרינקלרים מותקנים על גבי התקרה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברות ייעוץ אסטרטגי

כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי

שינויים ארגוניים והגעה ליעדים שנקבעו דורשים דרך. תכנון נכון שיהיה מורכב מצעדים קטנים אותם יש לבצע ומשימות המוגדרות בזמן, יאפשרו לארגון להשיג את אותם היעדים

קרא עוד »