מקום לגמילה ממין

מקום לגמילה ממין

לא רבים מדברים על כך, אך לא מעט אנשים סובלים מהתמכרות למין. ברוב הפעמים, ניתן לשמוע על אנשים שמכורים לסמים, לאלכוהול ואפילו לפחמימות, אך חשוב להבין כי התמכרות למין נחשבת למחלה, בדיוק כמו כל דבר אחר. מדובר על אדם שמאבד את השליטה על החיים שלו, הוא לא מצליח לרסן את עצמו ונאלץ לפעול לפי הדחפים שלו. אדם זה מתעסק באופן כפייתי בתכנים מיניים שונים, אשר פוגעים בעבודתו, בחיים האישיים שלו וגורמים לו לניתוק חברתי. מעבר לכך, הדבר עלול לגרום להתפתחות של מחלות מין שונות, ולכן יש צורך להיגמל מהתופעה. מקום לגמילה ממין נחשב למקום שמיועד בדיוק עבור האנשים האלו, היות והוא מאפשר לכל אחד לשחרר את ההתמכרות שלו וללמוד כיצד לשלוט בדחפים וברצונות שלו.

מקום לגמילה ממין – למי זה מתאים?

אנשים המכורים למין הינם אנשים המתעסקים באופן כפייתי ביחסי מין ובתכנים שונים הקשורים לנושא. מדובר על אנשים שזקוקים באופן נואש לגיוון מיני ולריגוש מיני מוגבר, דבר שמוביל לרוב להחלפה תכופה של פרטנרים. אנשים אלו מוכנים להשקיע המון זמן וכסף בנושא, כך שכל החיים שלהם סובבים סביב סקס. לרוב מדובר על אנשים שמפנטזים על מין באופן קבוע וצופים בפורנו בצורה כפייתית. אומנם לא פשוט להודות שיש בעיה של התמכרות, אך הפנייה לעזרה מקצועית יכולה לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים. המטרה היא לא להימנע לחלוטין מסקס, אלא לאפשר למטופל ללמוד לשלוט בנטיות שלו, על מנת לאפשר לו לקיים אורח חיים בריא יותר וליהנות ממין במסגרת חיובית יותר. הטיפול מתמקד לרוב בגורמים שהובילו לבעיית ההתמכרות ובטיפול הספציפי בהם. כמו כן, הטיפול מאפשר למטופל ללמוד כיצד לנתב את האנרגיות שלו לאפיקים אחרים וכיצד להתחבר מחדש למעגל החיים.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »