פיגומים

פיגומים

אחד הפריטים החשובים ביותר בכל תהליך של בנייה או שיפוץ, אלה פיגומים. מדובר על אלמנט שבלעדיו לא ניתן לבצע תהליכי בנייה מסוגים שונים, בוודאי בשלביו הראשונים וכן במקרים של בנייה לגובה.

אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של פיגומים אשר נמצאים בשימוש, בין אם זה דרך חברות בנייה, קבלנים וכן אצל בעלי מקצוע שונים. צריך לומר, קיימים הבדלים מהותיים בין הפיגומים השונים, בפרט בכל מה שקשור לשימוש בפיגומים פנימיים וכאלה חיצוניים.

הרעיון של פיגומים הוא מאוד פשוט, הם משמשים כמין סולם שמאפשר לנו להגיע לגבהים מסוימים, אך להבדיל מסולמות, הם הרבה יותר חזקים, הרבה יותר גדולים, ומאפשרים לנו לבצע עבודות מסוגים שונים כאשר אנחנו עומדים או יושבים עליהם. מה עוד שאנחנו יכולים להשתמש בפיגומים השונים על מנת לנייד ציוד בצורה נוחה, כלפי מעלה או מטה.

הפיגומים שאנחנו משתמשים בהם, יכולים להיות כאמור פנימיים וחיצוניים. פיגומים פנימיים מותאמים בעיקר לעבודות צבע או ציור על הקירות, חשמל, ניקיון וכן לסוגים נוספים של עבודות פנים שיש לבצע בחללים עם תקרות גבוהות. כל מי שביקר במבנים ישנים, בין אם זה כנסיות או מקומות אחרים, יכול היה לשים לב שיש במקום פיגומים פנימיים, אשר משמשים לצרכים שונים.

ההבדלים בין פיגומים פנימיים לחיצוניים נובע הן מהעובדה שהם מוגבלים בגובה, באופן טבעי, וכן הם ניידים בדרך כלל. כלומר אפשר להסיע אותם על פני החדר ממקום למקום. לא פעם גם מדובר בפיגומים שתהליך ההרכבה שלהם הוא ידני ופשוט.

פיגומים חיצוניים משמשים בדרך כלל לצרכי שיפוץ ובנייה. נהוג להתקין אותם מסביב למבנה בצורה כזו, שאפשר לעלות בעזרתם אל הקומות השונות וכן אפשר ללכת מפיגום אחד לשני, בשביל לעבור מעבודה על קיר אחד לעבודה על קיר אחר.

פיגומים חיצוניים דורשים התקנה מקצועית של קבלן פיגומים, השימוש בהם נעשה אך ורק על ידי אנשי מקצוע, וכן תהליך ההרכבה שלהם הוא שונה, אומנם הוא ידני אך הוא דורש שימוש בכלים מסוימים. צריך לומר שהשימוש בפיגומים מחייב נקיטת כללי בטיחות מסוימים על מנת שלא יקרו תאונות.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תדלוק גנרטור

למי פונים לתדלוק גנרטור

אנשים רבים זקוקים לתדלוק של גנרטור, אך אינם יודעים למי לפנות בעניין. היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות המספקות שירותי תדלוק ואספקת סולר,

קרא עוד »
תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

קידום אנרגיה ירוקה כיוון שמודעות העולם השתנתה וכיום מבינים שיש חשיבות רבה לחיסכון באנרגיה, קיים טרנד חשוב של מערכת סולארית. כך מצמצמים את זיהום האוויר

קרא עוד »