צביעת בניין – המדריך לצבעי המתחיל

צביעת בניין

צביעת קירות הבניין נדרשת כאשר הצבע דוהה וגם כאשר בקירות נפערים סדקים קטנים (נימים) ו סדקים גדולים והטיח מתקלף. מלבד הצורך האסתטי בבניין נעים למראה, יש לצביעה חשיבות בטיחותית כאשר היא תתבצע לאחר פעולות שיקום ואיטום, שמטרתן מניעת חדירת מים ואוויר לקונסטרוקציה הפנימית של הקירות. פעולת הצביעה עשויה להיות מסובכ ומסוכנת, ולדרוש ציוד טכני ופועלים מיומנים, אבל ישנן גם פעולות צביעה פשוטות שכל אדם בעל יכולת פיזית סבירה יוכל לבצע בכוחות עצמו. כמובן שאם יש לכם רתיעה או בעיות בריאותיות שחשיפה לצבע עלולה להחמיר, עדיף להביא איש מקצוע. במקרים אחרים, תוכלו לקבל הדרכה לביצוע צביעה פשוטה. 

כלים לצבעי המתחיל

צבעי מתחיל יכול להתמודד רק עם קירות פנימיים בבניינים ולא צביעת בניינים חיצונית, זאת משום שאינו יכול לעבוד בגובה מסיבות מקצועיות ובטיחותיות. לכן עבור קירות חיצוניים כדאי להזמין אך ורק צבעים מקצועיים מחברה אמינה ובעל מוניטין. צבעי מתחיל יכול להתמודד עם אתגר שכולל צביעת משקופים, חלקים מקיר, או את החדר כולו. לפני ביצוע הפעולה עליכם להיות בטוחים בדבר המניע שלכם וגם אופי הצביעה, כלומר האם מדובר רק בתיקוני צבע או גם בתיקון לקיר באמצעות שפכטל, סיד או חומרים דומים. לאחר שהבנתם מה בדיוק ברצונכם לעשות, תצטרכו לבחור סוג צבע מתאים (שמן, אקרילי, פלסטי או אחר) וגוון זהה לזה שייצבע. 

בחירת ציוד נכונה

עבודת הצביעה לא תצליח אם הציוד שלכם לא יהיה אפקטיבי. לא מדובר רק על מברשת ופחיות צבע אלא גם על שפכטל, מדללי צבע אם צריך, סרטי נייר שימנעו חדירת צבע למקומות שאינם רצויים (שקעי חשמל למשל), סולמות (אם היעד גבוה), וחשוב מאוד להקפיד על איכות גבוהה שלהם.

 

נכתב בשיתוף בסיס פתרונות גובה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות ברהיטים בהתאמה אישית
רוצים להתוות לדירה שלכם סגנון ייחודי ובעל אופי שתואם את הרעיונות האישיים שלכם? הדרך הטובה ביותר...
קרא עוד »
ספט 14, 2018
טיפים לבחירת מנעולן בתל אביב
מנעולן בתל אביב הוא איש מקצוע שמספק שירותים חשובים, לפעמים ברגעים קריטיים. כשאדם נתקע למשל מחוץ לבית...
קרא עוד »
דצמ 11, 2020
משקפי עיסוי – כן, יש דבר כזה
בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים טכנולוגיים אשר הביאו לפיתוחים של לא מעט מכשירי עיסוי חדשניים...
קרא עוד »
אפר 22, 2020