חקירת מצ"ח – מה חשוב לדעת?

חקירת מצ"ח

לצערנו, יש לא מעט חיילים וחיילות – חלקם סדירים וחלקם בצבא קבע – שמוזמנים מידי יום לחקירות מצ"ח. מצ"ח הם ראשי תיבות שמשמעותם: למשטרה צבאית חוקרת ובאגף זה של הצבא יושבים חוקרים מיומנים שתפקידם לרדת לחקר האמת בכל הנוגע לפשעים ועבירות שמתרחשות בצבא. 

אם זומנת לחקירה צבאית, יש כמה דברים שחשוב שתדעו שיעזרו להקל על המצב שלכם או כדי למזער נזקים. 

אז מה צריך לדעת במקרה של חקירה צבאית?

הנה כמה דגשים: 

אל תחמירו את המצב – אם זומנתם לחקירה צבאית חשוב לא להמשיך להפר את הכללים, לא לנסות לברוח, לא לפעול באלימות ולבצע עבירות נוספות. 

יש לכם זכאות לעורך דין – חשוב לדעת שכמו באזרחות: אם זומנתם לחקירה יש לכם זכות לקבל מספיק זמן כדי להמתין ולהתייעץ עם עורך דין צבאי. כדי למזער נזקים כדאי לבחור משפטנים מומחים בנושאים של חקירות צבאיות שהגיעו מתוך מערכת המשפט הצבאי ויכולים לספק לכם ייעוץ, ליווי ושירות מתאים כבר מהרגע בו זומנתם לחקירה. גם לחיילים וחיילות יש את הזכות לעורך דין בזמן חקירה וכמובן ייצוג בבית המשפט בעת הצורך. 

נסו לא לומר דברים שיפלילו אתכםחקירת מצ"ח יכולה להוביל ללא מעט לחץ ולעיתים היא יכולה לגרום לכם לומר דברים שיכולים להעמיק את ה"בור" שאתם נמצאים בו. לכן לא כדאי לדבר יותר מידיי ללא עורך דין וגם לא נשמע לעצות אחיתופל של פקודים אחרים כמו עצות שיעודדו אתכם לשקר או לנסות לתרץ את המעשה שלכם את העבירה שביצעתם במגוון תירוצים שיכולים לסבך אותכם אף יותר. 

באמצעות שמירה על הדגשים האלו ועל דגשים אחרים שתקבלו מעורך דין צבאי – תוכלו לצלוח את החקירה הצבאית על הצד הטוב ביותר ואפילו למזער נזקים.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

צלם ספורט יצירתי

צלם ספורט יצירתי

כדי לצלם תחרויות ספורט, תצטרכו לברור לכם צלם יצירתי, איכותי ומקצועי. אם חשוב לכם לקבל את התמונות הטובות ביותר, תצטרכו לעמול כדי להביא את הצלם

קרא עוד »

מה בודק חדירות עושה?

אחד המקצועות המסקרנים, מאתגרים ואלו שמסגרתם ניתן להרוויח שכר יפה הוא מקצוע בדיקת חדירות. במאמר זה נחשוף בפניכם מה בודק חקירות עושה. קריאה נעימה. המטרה

קרא עוד »