איך בודקים איכות יהלום

איך בודקים איכות יהלום

רוב האנשים לא קונים יהלום באופן תדיר ולמעשה, תכשיטים המכילים יהלומים וגם היהלומים עצמם יכולים לעבור מאם לבת ומבת לנכדה במשך דורות רבים ולכן חשוב לבדוק את איכות היהלום. על מנת שתוכלו לדעת בוודאות שהיהלום שאתם מתכננים לרכוש (כמו כאן) אכן איכותי ושמחירו משתלם, נכתב המאמר הבא.

בדיקת איכות היהלום

חקר היהלומים מתקיים כבר שנים רבות והושקעו בו משאבים רבים. למעשה, מדובר במדע שלם. יחד עם זאת, על מנת לקצר את תורת בדיקת איכות היהלום למאמר אחד שתוכלו להפיק ממנו תועלת, ניתן להעריך את איכות היהלום על פי 4 פרמטרים בין לאומיים אשר נקראים The 4 C's.

צבע היהלום: יהלומים ללא צבע נקראים יהלומים לבנים. יהלומים לבנים נחשבים לטובים ביותר בקטגוריית צבע היהלומים שנעים בין חום ללבן. ככל שהיהלום יותר לבן, כך מבחינת הצבע הוא נחשב ליותר איכותי.

ניקיון היהלום: רוב היהלומים שקיימים בעולם יש מינרלים וקריסטלים טבעיים אשר משפיעים על הניקיון של היהלום. ככל שהיהלום נקי יותר, כך יהיו בו פחות מרכיבים אלו כאשר ביהלומים נקיים לחלוטין אין שום מינרל או קריסטלים. בתעודה הגמולוגית של יהלום נקי לחלוטין יצוין כ-IF.

קרט: מאפיין נוסף לבדיקת איכות היהלום הינו משקלו. ככל שהיהלום גדול יותר, כך גם המשקל שלו בקרטים יהיה גבוה יותר.

חיתוך היהלום: חיתוך היהלום הינו מאפיין המשפיע על פרופורציות היהלום, על רמת גימורו ועל הדרך שבה היהלום מנצנץ באור.

בדקו האם היהלום מטופל

במעמד רכישת תכשיט המכיל יהלום באתר Diamonds4u, חשוב לברר האם היהלום "מטופל". יהלומים מטופלים הם כאלו שעברו טיפול על מנת לנקות את פגמיהם. תהליך כזה מוביל לשינוי צבעם לצבע לבן יותר בתהליכי מעבדה, בין אם כימי או באמצעות חימום בניקיון היהלום על מנת להביא אותו לרמת ניקיון (המאפיין הראשון) גבוהה יותר. הסיבה לצורך בבירור מקצועי זה הינה שיהלומים מטופלים פשוט לא טבעיים ברמתם, הם למעשה עברו הליך מלאכותי כדי להעלות את רמתם ולכן אין סיבה לשלם עליהם מחיר של יהלום שהיה ברמת האיכות הזאת באופן טבעי. בתעודת GIA צריך להיות מצוין שהיהלום מטופל.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »