מעצב גינה – מקצועיות בכל עונות השנה

מעצב גינה

לא הרבה מקצועות דורשים התאמה על פי עונות. אנחנו יכולים למצוא את זה למשל אצל אנשים שמטפלים בכלי רכב, כשהם צריכים להכין אותו לנסיעות בחורף, אנחנו יכולים למצוא את זה אצל אנשים שמתעסקים באיטום ובידוד אשר צריכים לדעת כיצד לאטום ולבודד את המבנה לקיץ ולחורף ובעוד מקצועות ספורים.

אחד המקצועות בהם זה נדרש באופן בולט, הוא מעצב גינה. אדם שמקבל לידיו שטח מסוים והוא צריך לעצב אותו באמצעות פרחים, שתילים, עציצים, דשא ועוד. מן הסתם, מעצם זה שמדובר על שטח פתוח, הרי שחייבת להיות התאמה שלו לתנאי מזג האוויר השונים, לכן הוא צריך לדעת כיצד לעבוד עם השטח בין אם זה בחורף, בקיץ או בכל עונה אחרת.

מעצב גינות מקצועי צריך לקחת בחשבון כמה דברים, כשהוא ניגש לתהליך שכזה.

ראשית, עליו לזכור שלא כל אחד יכול להשקיע משאבים גדולים בכל עונה. יש מי שיהיה מסוגל לעצב את הגינה על פי עונה, ואז הוא יהיה מוכן לעצב אותה 3-4 פעמים בשנה. למרבית האנשים אין את היכולת הזאת ולכן הם לא ימהרו לעצב את הגינה על פי עונה, כלומר, המעצב יצטרך למצוא דרך לעצב את הגינה כך שהיא תוכל לתפקד בצורה טובה כל ימות השנה.

שנית, לא מספיק רק התאמה לעונות השנה, אלא גם צריך שהגינה תהיה מותאמת לשטח, לאדמה ולאלמנטים אחרים. כלומר, צריך לקחת מכלול של נתונים ולהתייחס אליהם, לא רק לשאלה כיצד החורף או הקיץ ישפיע על הגינה.

שלישית, באופן טבעי, צריך לעשות כל מה שאפשר בשביל לחסוך במשאבים. למשל, להשתמש במי גשמים בצורה אפקטיבית כך שלא יהיה צורך להשתמש במים רגילים, למשל, צריך להשתמש באלמנטים קיימים בשביל לייצר צל או דברים אחרים שימנעו מהצמחים לגווע בקיץ. כמובן שכל זה מתבצע בהתאמה לעונה.

מן הסתם, העיצוב של הגינה בכלל יהיה מבוסס על פי עונות, בין אם זה על פי הפירות שנגדל, הפרחים שנשתול ועוד. כל פרט ופרט יהיה קשור לעונות השנה, וכיצד הגינה תותאם להן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום אווירי באמצעות רחפן
עובד על פרויקט חדש ומעוניין בצילומו מכל הזוויות? צילום אווירי באמצעות רחפן יכול להיות פתרון נהדר...
קרא עוד »
ספט 26, 2022
כל מה שצריך וחשוב לדעת על בודקים משולבים
בדיקות תקופתיות של מתקני חשמל בישראל ובדיקות לאחר סיום עבודות חשמל במבנים, מערכות ומתקני חשמל,...
קרא עוד »
פבר 12, 2019
הרכב שלכם מושבת? אתם צריכים קונה רכבים לפירוק קידום ניר המהיר
כאשר הרכב שלכם מושבת והבנתם שלא יוכל לשרת אתכם יותר – כדאי מאוד לפנות בהקדם לדוד קאר - סוחר מכוניות...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021