מעצב גינה – מקצועיות בכל עונות השנה

לא הרבה מקצועות דורשים התאמה על פי עונות. אנחנו יכולים למצוא את זה למשל אצל אנשים שמטפלים בכלי רכב, כשהם צריכים להכין אותו לנסיעות בחורף, אנחנו יכולים למצוא את זה אצל אנשים שמתעסקים באיטום ובידוד אשר צריכים לדעת כיצד לאטום ולבודד את המבנה לקיץ ולחורף ובעוד מקצועות ספורים.

אחד המקצועות בהם זה נדרש באופן בולט, הוא מעצב גינה. אדם שמקבל לידיו שטח מסוים והוא צריך לעצב אותו באמצעות פרחים, שתילים, עציצים, דשא ועוד. מן הסתם, מעצם זה שמדובר על שטח פתוח, הרי שחייבת להיות התאמה שלו לתנאי מזג האוויר השונים, לכן הוא צריך לדעת כיצד לעבוד עם השטח בין אם זה בחורף, בקיץ או בכל עונה אחרת.

מעצב גינות מקצועי צריך לקחת בחשבון כמה דברים, כשהוא ניגש לתהליך שכזה.

ראשית, עליו לזכור שלא כל אחד יכול להשקיע משאבים גדולים בכל עונה. יש מי שיהיה מסוגל לעצב את הגינה על פי עונה, ואז הוא יהיה מוכן לעצב אותה 3-4 פעמים בשנה. למרבית האנשים אין את היכולת הזאת ולכן הם לא ימהרו לעצב את הגינה על פי עונה, כלומר, המעצב יצטרך למצוא דרך לעצב את הגינה כך שהיא תוכל לתפקד בצורה טובה כל ימות השנה.

שנית, לא מספיק רק התאמה לעונות השנה, אלא גם צריך שהגינה תהיה מותאמת לשטח, לאדמה ולאלמנטים אחרים. כלומר, צריך לקחת מכלול של נתונים ולהתייחס אליהם, לא רק לשאלה כיצד החורף או הקיץ ישפיע על הגינה.

שלישית, באופן טבעי, צריך לעשות כל מה שאפשר בשביל לחסוך במשאבים. למשל, להשתמש במי גשמים בצורה אפקטיבית כך שלא יהיה צורך להשתמש במים רגילים, למשל, צריך להשתמש באלמנטים קיימים בשביל לייצר צל או דברים אחרים שימנעו מהצמחים לגווע בקיץ. כמובן שכל זה מתבצע בהתאמה לעונה.

מן הסתם, העיצוב של הגינה בכלל יהיה מבוסס על פי עונות, בין אם זה על פי הפירות שנגדל, הפרחים שנשתול ועוד. כל פרט ופרט יהיה קשור לעונות השנה, וכיצד הגינה תותאם להן.