הידעתם כי יועץ עסקי אפקטיבי מניע הבראה שינוי וצמיחה

יועץ עסקי אפקטיבי

הכיצד יועץ עסקי עשוי לעזור גם לכם? מתי הזמן הנכון להיעזר ביועץ עסקי איכותי? האם נכון להיעזר בהם רק במצבי קיצון ואו במשברים קשים? או אולי נכון להיעזר בהם גם בתקופות של שפע והצלחות? שיש לנו הכלים והיכולות, להביא לך תועלת בשני הקצוות. אז מהי הדרך הכי נכונה שבה אנו ממליצים להתחיל בתהליכי יעוץ עסקי? הדרך שלנו תמיד מתחילה בביצוע MRI מהיר לחברה, לשוק ולמתחרים. תהליך של מיפוי מצב קיים ואיתור כשלים ותחומים שיש לבצע בהם תיקונים ועדכונים בכדי לשמור על הצמיחה או להניע תהליכי הבראה שינוי וצמיחה.

המשימות המרכזיות של יועץ עסקי

יועץ עסקי מיומן, שם לעצמו למטרה להחזיר את החברה לפסי רווחיות. במצבים של משבר המטרה הראשונית מתמקדת בהפסקת "הדימום" בעצירת ההפסדים באמצעות בחינה מעמיקה של התמחור הנכון למוצרים ואו לשירותים בשלב הראשון. לאחר מכן אנו מתמקדים לשפר ביצועים ארגוניים, ניהוליים ופיננסים ובעיקר להגדיל פלחי שוק על חשבון המתחרים. בתהליכים אנו מבצעים עדכון ושיפור מערכים ארגוניים מורכבים בתחומי ניהול צוות המכירות, עדכון התוכנית השיווקית ושיפור מערכי השירות ללקוחות.

יועץ עסקי לא עוסק בקסמים

אין אנו עוסקים בקסמים ובשיפור ביצועים באמצעות לחשים וקמעות. ייעוץ עסקי ממוקד תוצאות, מחייב עבודה תהליכית. אין אנו מקבלים את הטענה שייעוץ עסקי איכותי מחייב תהליכים ארוכים של שנים לפחות. אין אנו מאמינים בתהליכים הנמשכים זמן רב מידי. אנו מאמינים בהתערבות מקצועית רחבת היקף בחודשים הראשונים שלאחריה מתבצעת עבודה וליווי עסקי ברמת הנהלה מנכ"ל ומנהלים בארגון שאמורים להוביל את תהליכי ההבראה השינוי והצמיחה. אורך ממוצע של תהליך ייעוץ ארגוני איכותי עשוי לנוע בין 5-9 חודשים במסגרת ליווי וריטיינר מוקד. את הניצנים של השינוי ניתן לראות כבר אחרי חודשים ספורים.

שיפור המכירות והשירות ללקוחות

אחרי שלב מיפוי מצב קיים, אנו כיועצים עסקיים רצים לשפר את המערך האחראי על הגדלת תזרים המזומנים. מתחילים בשיפור הביצועים של מערכי המכירות ובמקביל משפרים את מערכי השירות ללקוחות בכדי למנוע נטישה ולהגדיל מהותית את רמת שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים. יועץ עסקי מתמקד בעדכון "ארגז הכלים" של העובדים והמנהלים בתחום המכירות. מתמקדים בשיפור מערכי ניהול השירות והמכירות, כאשר עושים זאת יחד איתך כמנכ"ל או כבעלים. אין זה סוד שיועץ עסקי מקצועי, חייב לתת מענה לשיפור מערכי השיווק והפרסום. לשפר נראות מיתוג ובידול וכן לחזק את הנוכחות של החברה ברשתות החברתיות ובשאר הערוצים הדיגיטליים.

התוצרים של ייעוץ עסקי אפקטיבי

האחריות שלנו להחזיר את העסק או החברה, לפסי צמיחה ולהגדלת פלחי שוק על חשבון המתחרים. במידת הצורך נבצע עדכון ושינוי במבנה הארגוני, נטייב כוח אדם ניהולי ומקצועי נאתר מנועי צמיחה חדשים ונאתר מקורות הון להשקעה בפיתוח העתידי של הארגון ומוצריו. היה ונזדקק נבצע גם עדכון לתוכנית העסקית. נקבע יעדים עדכניים ומדדי בקרה בכדי שכולם יהיו מסונכרנים על היעדים שיש להשיג בדרך לחזרה לצמיחה. הליווי העסקי והתוכנית שאנו נציג מבוססת גם על שנים רבות של ניסיון עשיר כיועץ העסקי, כמנכ"ל וכמנהל שכיר בשטח, ובעיקר כיועץ אסטרטגי ויועץ ארגוני למגוון רחב של עסקים במגזרים שונים במשק הישראלי. כיועצים עסקיים אנו נשמח להיות לצידך. תרגיש חופשי לקבוע איתנו פגישת חשיבה ראשונית ללא עלות.

המחברים:  ע. יצחקי  ויובי גולן

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

רואה חשבון

רואה חשבון

אילו מחלקות חייבות להיות אצל רואה חשבון שאתם בוחרים? כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר לסיוע בניהול העסק שלכם? ולמה כל בעל עסק חייב

קרא עוד »