משפט מנהלי מה זה אומר

משפט מנהלי הוא ענף המשפט המסדיר את היחסים והחובות המשפטיים בין סוכנויות מנהליות, כגון סוכנויות ממשלתיות, רשויות ציבוריות וארגונים פרטיים. המשפט המנהלי כולל כללים ועקרונות החלים על היחסים בין סוכנויות מנהליות ליחידים, לרבות אזרחים. הוא מסדיר את מה שפקידי ממשל יכולים לעשות בתפקידם הרשמי. היקף המשפט המנהלי רחב, אך אינו שם נרדף לפרקטיקה או להליך של הסוכנות. המשפט המנהלי אינו כולל עניינים הנוגעים לתביעות חוזים או נזיקין נגד סוכנות ממשלתית על החלטותיה או פעולותיה שננקטו בתפקידה הרשמי.

משפט מנהלי – נוגע בענייני ציבור

המשפט המנהלי עוסק בעיקר בניהול ענייני הציבור והתנהלותם של פקידי ציבור. הוא כולל את הכללים, התקנות והנהלים החלים על סוכנויות ממשלתיות. המשפט המנהלי הוא תחום רחב החופף למשפט חוקתי, דיני חוזים, משפט פלילי, דיני עבודה, סדר דין אזרחי, סדר דין מנהלי, דיני איכות הסביבה ותחומים נוספים.

המשפט המנהלי הוא ענף במשפט העוסק בהשלכות המשפטיות של פעולה מנהלית. זהו אזור מורכב ויש לו תתי תחומים רבים הקשורים אליו. המשפט המנהלי הוא ענף במשפט העוסק בארגון ובניהול ארגונים ציבוריים ופרטיים. החוק המנהלי עוסק בעיקר בגורמים ציבוריים, כגון ממשלות, משרדים, מפעלים בבעלות המדינה או עמותות.

הסבר נרחב בנושא המדובר

המשפט המנהלי הוא ענף במשפט הציבורי השולט ביחסים המשפטיים בין סוכנויות מנהליות לבין יחידים, ארגונים או גופים אחרים הכפופים לסמכותם. המשפט המנהלי הוא תחום משפטי מורכב ומתמחה. הוא כולל תחומים כמו זכויות אדם, צדק מינהלי וביקורת שיפוטית.

המשפט המנהלי הוא ענף במשפט הציבורי המסדיר את פעילותם של סוכנויות ממשלתיות, תאגידים ממלכתיים וממשלות מקומיות. המונח "משפט מינהלי" משמש בניגוד ל"משפט חוקתי", המסדיר את פעילותם של יחידים או גופים פרטיים. המשפט המנהלי עוסק בנושאים כמו חופש הביטוי, זכויות הליך הוגן, שימועים מנהליים וכללים מנהליים.

צרו קשר עם עורך דין מתן לקר >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה אפשר למצוא מידע על מכונות לניקוי ריפוד?
אם אתם מחפשים מידע על מכונות לניקוי ריפודים, יש המון משאבים זמינים באינטרנט. מסקירות מוצר ועד מדריכים...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
8 דברים שלא ידעתם על רהיטים אבל כדאי להכיר
רהיטים הם לא רק פריטי שימוש יומיומי בביתנו. הם חלק מהותי מהעיצוב, הנוחות והאווירה הכללית. בין אם אתם...
קרא עוד »
יול 16, 2024
בחירת מפקח בנייה תמא 38 בירושלים
פרויקט תמ"א 38 נועד לאפשר איכות מגורים טובה יותר לאנשים המתגוררים בשכונות פחות מטופחות וכאלה שנחשבות...
קרא עוד »
דצמ 06, 2020