עבודת הריסה ופינוי –כיצד הן מתבצעות בפועל

עבודת הריסה ופינוי

הרבה פעמים אנחנו רואים בסרטים אמריקאיים, פיצוץ של מבנים גדולים ומשמעותיים, פיצוץ אשר מתבצע באופן מבוקר, זאת על מנת שיהיה ניתן להקים על השטח בו הוא היה ממוקם, מבנה חדש. בין אם זה מבנה מגורים ובין אם זה מבנה אחר. 

בישראל, מעטים המקרים בהם נעשה שימוש בפיצוץ מבוקר לצורך הריסת מבנים, על פי רוב, עבודת הריסה ופינוי מתבצעת באמצעות ציוד כבד ועל ידי אנשי מקצוע, כגון קבלני הריסות ופינוי. אלה מתמחים בסוג כזה של עבודות ומלווים את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. 

עבודות הריסה ופינוי הן מאוד שכיחות, בוודאי בשנים האחרונות, שכן בלא מעט ישובים מבקשים להקים מבני מגורים רבי קומות, מאחר ואין הרבה עתודות קרקע פנויות אז יש צורך להרוס מבנים קיימים ולבנות במקומם מבנים חדשים. כמו כן, תחום זה הפך שכיח, בגלל פרויקטים בדמות פינוי בינוי, אשר הפכו להיות מאוד נפוצים בלא מעט יישובים, לצורך התחדשות עירונית ושיפור איכות החיים של התושבים במקום. 

כיצד מתבצעות עבודות הריסה ופינוי

כל תהליך של עבודת הריסה ופינוי ופינוי חייב להתבצע בצורה מסודרת, בצורה מושכלת, תוך תכנון מקדים של התהליך ורק אחרי שבוחנים היטב את השטח, את המבנה ואת השימושים השונים בו. 

כמו כן, יש לתחום אותו היטב, יש לפנות ממנו את כל הציוד והחפצים, לנתק את מערכות החשמל, מים, גז ודברים אחרים. אם יש צורך אז גם מפנים חומרים שנמצאים במקום, על מנת שלא ייגרם אסון במקום. רק מי שאמור להיות נוכח בזמן תהליך ההריסה, אמור לשהות במקום, כל אחד אחר חייב להיות מרוחק ממנו. 

התהליך מסתיים אחרי שמפנים את כל ההריסות מהמקום בצורה מסודרת ומשאירים שטח ריק ונקי. 

 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ספות

בהחלט אפשר לומר כי חדר הסלון הוא החלל המרכזי בבית. למעשה זהו המקום בו שוהים בני הבית מרבית מהזמן, וחשוב שיהיה מעוצב ובעל אווירה נעימה,

קרא עוד »

צילום מוצרים לאמזון

עידן הקורונה הביא עמו לשינויים משמעותיים ומהותיים בכל אורח החיים שלנו. אנחנו מוצאים את עצמינו מתנהלים בצורנה שונה לחלוטין מכפי שהורגלנו עד כה. הדבר בא

קרא עוד »
אורתופד מנתח ברך

אורתופד מנתח ברך

בחירת מנתח לכל סוג של ניתוח, צריכה להיות בררנית וקפדנית, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול המתאים והנכון ביותר עבורכם. אורתופד ומנתח ברך כמו פרופ' רונן

קרא עוד »