עבודת הריסה ופינוי –כיצד הן מתבצעות בפועל

עבודת הריסה ופינוי

הרבה פעמים אנחנו רואים בסרטים אמריקאיים, פיצוץ של מבנים גדולים ומשמעותיים, פיצוץ אשר מתבצע באופן מבוקר, זאת על מנת שיהיה ניתן להקים על השטח בו הוא היה ממוקם, מבנה חדש. בין אם זה מבנה מגורים ובין אם זה מבנה אחר. 

בישראל, מעטים המקרים בהם נעשה שימוש בפיצוץ מבוקר לצורך הריסת מבנים, על פי רוב, עבודת הריסה ופינוי מתבצעת באמצעות ציוד כבד ועל ידי אנשי מקצוע, כגון קבלני הריסות ופינוי. אלה מתמחים בסוג כזה של עבודות ומלווים את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. 

עבודות הריסה ופינוי הן מאוד שכיחות, בוודאי בשנים האחרונות, שכן בלא מעט ישובים מבקשים להקים מבני מגורים רבי קומות, מאחר ואין הרבה עתודות קרקע פנויות אז יש צורך להרוס מבנים קיימים ולבנות במקומם מבנים חדשים. כמו כן, תחום זה הפך שכיח, בגלל פרויקטים בדמות פינוי בינוי, אשר הפכו להיות מאוד נפוצים בלא מעט יישובים, לצורך התחדשות עירונית ושיפור איכות החיים של התושבים במקום. 

כיצד מתבצעות עבודות הריסה ופינוי

כל תהליך של עבודת הריסה ופינוי ופינוי חייב להתבצע בצורה מסודרת, בצורה מושכלת, תוך תכנון מקדים של התהליך ורק אחרי שבוחנים היטב את השטח, את המבנה ואת השימושים השונים בו. 

כמו כן, יש לתחום אותו היטב, יש לפנות ממנו את כל הציוד והחפצים, לנתק את מערכות החשמל, מים, גז ודברים אחרים. אם יש צורך אז גם מפנים חומרים שנמצאים במקום, על מנת שלא ייגרם אסון במקום. רק מי שאמור להיות נוכח בזמן תהליך ההריסה, אמור לשהות במקום, כל אחד אחר חייב להיות מרוחק ממנו. 

התהליך מסתיים אחרי שמפנים את כל ההריסות מהמקום בצורה מסודרת ומשאירים שטח ריק ונקי. 

 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא מהווה את אחד המקצועות החשובים ביותר בתחום הפיננסי, היות והוא יכול לסייע לכל אדם לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר למצב הכלכלי שלו. אנשים

קרא עוד »

תיקון קונסולות משחק

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לרכוש לעצמם קונסולת משחקים. מדובר ללא ספק על אחד הפינוקים הגדולים ביותר בחיים, היות וכל אחד היה

קרא עוד »