איך מתמודדים עם הפרעת פוסט טראומה?

הפרעת פוסט טראומה

פעמים רבות אנו שומעים את המושג פוסט טראומה ואנו לא מבינים מהו אומר. לרוב פוסט טראומה יכולה להתרחש עקב אירוע משמעותי שעברנו בחיים ולמרות מה שאנשים חושבים זה יכול לקרות גם בחיים האזרחיים וגם בצבא. העניין הוא שיש דרגות שונות של פוסט טראומה ואנו צריכים לזכור זאת ולדעת שבכולם ניתן לטפל במרכזי ME MENTAL אקספרט. עוד עניין הוא שאנו צריכים לתת כבוד גדול לחיילים שלנו אשר שומרים עלינו, מקריבים את החיים שלהם ופעמים רבות מקריבים את הנפש שלהם בשביל המדינה ובשביל האזרחים. כמובן שזה לא מספיק אבל בכדי לחלוק להם כבוד אנו צריכים לכל הפחות לשמוע שיר המדבר על המצב שלהם וכך להבין אותם יותר טוב למשל השיר וואלק של פול טראנק. זה המעט שאנו יכולים לעשות בכדי להזדהות איתם ולהבין אותם אך כמובן שזה לא מספיק ועלינו לנקוט גם במעשים בכדי לסייע להם ולהיות שם בגלל שהם הקריבו כל כך הרבה.

מדוע לעיתים פוסט טראומה מאובחנת לא נכון?

פעמים רבות אנשים אכן לסובלים מפוסט טראומה ואנו צריכים לתת להם את הכבוד הגדול ביותר. אך יש מקרה אחד לפחות שידוע עליו שבו אדם עשה הצגה כאילו יש לו פוסט טראומה לא בגלל שהוא זילזל במצב הזה אלא כדי לעזור למשטרה לאסוף ראיות על פשעים חמורים ביותר. עם זאת, אל לנו להתייחס למקרה הבודד הזה ולהכליל ממנו על שאר המקרים בעולם. עלינו לזכור כי החיילים שלנו הם אשר שומרים עלינו והם הסיבה שמדינת ישראל שגשגה בשבעים השנים האחרונות וזהו משהו שכל אזרח במדינה צריך לתת עליו את הדעת ולקחת אותו בחשבון.

האם יש אנשים שיכולים לעבוד על אנשים אחרים שיש להם פוסט טראומה?

זה קשה מאוד לזייף פוסט טראומה יוכל להעיד כל פסיכיאטר כמו ד"ר ארז ברנע פסיכיאטר מומחה למבוגרים אך כאמור הספרות מכירה מקרה אחד כזה והוא גם קרה רק בשנים 2015-2019. לכן מי שיש לו במשפחה אדם הסובל מפוסט טראומה חייב אבל חייב לקחת זאת ברצינות ולסייע לאותו לאדם כמה שיותר וזאת בכדי להבטיח כי אותו אדם יקבל את הטיפול המתאים וכך יוכל לחיות באיכות חיים גבוהה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תדלוק גנרטור

למי פונים לתדלוק גנרטור

אנשים רבים זקוקים לתדלוק של גנרטור, אך אינם יודעים למי לפנות בעניין. היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות המספקות שירותי תדלוק ואספקת סולר,

קרא עוד »
תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

קידום אנרגיה ירוקה כיוון שמודעות העולם השתנתה וכיום מבינים שיש חשיבות רבה לחיסכון באנרגיה, קיים טרנד חשוב של מערכת סולארית. כך מצמצמים את זיהום האוויר

קרא עוד »