האם אפשר להשתחרר מהצבא בצורה חוקית?

שחרור חוקי מהצבא

אנחנו חייבים להודות כי ישראל שונה בכל מובן מכל מדינה מערבית אחרת וזאת עקב האיום התמידי שנשקף למדינה מכל גבול בו אנחנו נמצאים. כך דעא"ש נמצא בגבול סיני, החמאס בעזה, הסורים והאיראניים בסוריה וחיזבאללה בלבנון. ועל אף כל האיומים הללו החיים של נערי ונערות ישראל הם חיים נורמליים לחלוטין ועקב כך לא תמיד הם יכולים להתגייס לצבא. אתם חייבים להבין כי השירות הצבאי הוא אמנם חובה אך עם פטורים מסוימים. כך לדוגמא מי שסובל מבעיה רפואית חמורה יהיה פטור מן השירות הצבאי, כך גם מי שהינו דתי ולומד בישיבה ולעתים גם עקב חוסר התאמה או מצוקה כלכלית קשה אתם תשתחררו כאשר פעמים רבות גם תיק פלילי פוטר מן הצורך בשירות צבאי. עליכם להכיר את הזכויות שלכם אם אתם רוצים לדעת איך להשתחרר מהצבא.

האם אפשר להשתחרר מן הצבא גם לאחר שהתגייסנו אליו?

פעמים רבות הדרך הטובה ביותר להשתחרר מן הצבא היא לבצע את הפעולות הנדרשות לפני הגיוס עצמו. כך בצו ראשון או שני כאשר אתם מגיעים אל לשכת הגיוס בקשו לדבר עם הגורם הרלבנטי כמו למשל קב"ן (קצין בריאות נפש) או רופא צבאי וספרו להם אל הבעיות שלכם. אך עליכם לדעת כי עומדת לפניכם האפשרות גם להשתחרר מן הצבא לאחר הגיוס שלכם. גם כאן יהיה עליכם לפנות אל הגורם הרלבנטי ולהצהיר על הבעיה שלכם ואם יוחלט כי הבעיה היא חמורה ומצדיקה שחרור אתם תשחררו מהר מאוד. על כן אם יש לכם בעיה אשר התפתחה או גדלה לאחר הגיוס דעו כי עומדת לכם הזכות להשתחרר מן הצבא ולטפל בבעיה כמו שצריך, ואף המידה ומתעוררת בעיה דעו שיש גורמים מקצועיים המתמחים בתחום כמו עורך דין צבאי קרדונר שעזר לרבים כמוכם.

מה אף פעם לא כדאי לעשות כאשר אנחנו מנסים להשתחרר מן הצבא?

עליכם להבין כי הדבר האחרון שכדאי לכם לעשות זה להצהיר על בעיה שאינה אמתית. במקרה כזה אתם עלולים להיקלע לבעיה מול שלטונות הצבא ולסיים בבית הכלא האזרחי או הצבאי וזוהי כמובן בעיה חמורה ביותר אשר עלולה לפגוע בכם מאוד ולגרום לכם לבעיות רציניות.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברות ייעוץ אסטרטגי

כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי

שינויים ארגוניים והגעה ליעדים שנקבעו דורשים דרך. תכנון נכון שיהיה מורכב מצעדים קטנים אותם יש לבצע ומשימות המוגדרות בזמן, יאפשרו לארגון להשיג את אותם היעדים

קרא עוד »