הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של מגדלי מגורים. אבל על מנת להקים בריכה כזאת או אחרת, יש להביא בחשבון כמה סימני דרך חיוניים. 

סוג הבריכה 

ראשית לכל, יש להבין כי קיימים המון סוגי בריכות אפשריות. הקמת בריכות יכולה להיעשות בשיטה העילית או בחפירה ודיפון על ידי בטון. ניתן להקים בריכה מפיברגלס, להקים בריכת סקימרים או מתועשת, בריכת גלישה או אפילו דקורטיבית עם מפל ועוד. 

הוצאת היתר לבריכה 

הקמת בריכות מצריכה קבלת היתר. ברגע שהחלטתם איזו בריכה פרטית לגינה תרצו להקים, יש לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובניה. מדובר בפרוצדורה שבה תתבקשו על ידי הוועדה למסור אישורים שונים, לבצע מדידה בשטח (על ידי מודד מקצועי) ועוד. קבלת היתר מצריכה קצת סבלנות בשל העומס על וועדות התכנון, אולם לרוב כחצי שנה ואולי קצת יותר, זה מה שמפריד ביניכם לבין התחלת העבודה בחצר או במגרש שלכם. 

אילו אנשי מקצוע מעורבים בהקמת בריכות 

הקמת בריכות שנעשית בצורה מקצועית מקודמת תוך שיתוף פעולה מצד כמה וכמה בעלי מקצוע. כאשר פונים לחברה מקצועית שעוסקת בכך כמו אודי הקמת בריכות שחיה, היא זו שמספקת את אנשי המקצוע השונים או מסייעת ביצירת קשר עם מומחים פרטיים. בין היתר יש צורך בתכנון אינסטלציה לבריכות על ידי יועץ אינסטלציה. נדרש ייעוץ אקוסטי ועבודה עם מתכנן בריכות, אדריכל או מהנדס. 

פיתוח סביבתי תואם 

הקמת בריכה לרוב מגיעה יד ביד עם פיתוח סביבתי תואם. הפיתוח יכול להיות מינימלי או מקיף. פיתוח שטחי הצללה, גינון, גידור ועוד. קבלנים רשומים שעוסקים בהקמת בריכות ופיתוח סביבתי יוכלו לתכנן ולבצע גם את המשימה הזאת. 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כיצד להעריך פנסיון אילוף?

דבר ראשון בעת חיפוש פנסיון אילוף, יש לקחת בחשבון את העובדה כי אתם עדיין תהיו צריכים להמשיך ולעבוד עם הכלב שלכם בבית. אם כן, הנה

קרא עוד »

כמה עולה יועץ משכנתאות

יש מעטים שחושבים לשכירת שירותו של יועץ משכנתא הוא דבר מיותר. אין להם באמת מושג על מה הם מדברים. ייעוץ משכנתא הוא מהגורמים המרכזיים החשובים

קרא עוד »