מה תפקידה של קופות רושמות?

קופות רושמות בעבר היו מנפיקות בעיקר חשבוניות ללקוחות וכללו את העלות שהלקוח אמור לשלם עבור המוצרים שהוא רוכש. הקופות הרושמות המודרניות אשר נראות בכל חנות וכל בית עסק הן מחשב אשר מבצע פעולות רבות לצורך ניהול העסק.

תפקידן של קופות רושמות

הימצאותן של קופות רושמות בכל עסק מאפשרת לנהל את העסק באופן אפקטיבי תוך בקרה ושליטה על כל מה שקורה בו. מדובר במערכת ממוחשבת אשר פועלת באמצעות תוכנה ייעודית לניהול מערכים שונים של העסק.

אם מדובר בחנות קמעונאית, המערכת קולטת את הברקודים של כל מוצר ומוצר ומעדכנת הן את עלות הרכישה שלו עבור החנות והן את עלות המוצר ללקוח. בדרך זו יודעים ושומרים על הרווחיות של כל מוצר. בעת קבלת סחורה מקלידים את מלוא המידע למערכת זו של קופות רושמות. מהי כמות המלאי שהגיעה לחנות מכל אחד מהמוצרים. המלאי מתווסף למלאי הקיים ובכל מכירה ללקוח, כמות המוצרים על המדף פוחתת וכך גם הרישום לגבי כמות המלאי.

גם סחורה שמוחזרת לספק עקב העובדה שאין דרישה למוצר זה או שמדובר במוצרים מקולקלים או שפג תוקפם, יורדים מערך המלאי וזאת כדי להיות מדויקים בנתונים.

ממשקים של קופות רושמות

קופות רושמות מנותבות לממשקים שונים בתוכנה כמו לדוגמה שעון נוכחות של העובדים, כך אפשר לדעת מתי הגיע כל עובד ומתי הוא עזב וזאת לצורך בקרה והכנת שכר. 

באמצעות קופות רושמות אפשר לבצע השוואות של המכירות בחודש מסוים השנה מול החודש הזהה בשנה שעברה, חג ספציפי השנה מול חג זה בשנה שעברה, כמו כן דוחות רווח והפסד כדי להבין את מצבו של העסק ובהתאם לכך להסיק מסקנות ולבצע את השינויים הנדרשים.

לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום עם צבי בן משה שמתמחה בהתקנה קופות ממוחשבות

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברת הסעות

מתי נצטרך לפנות לחברת הסעות?

בכל פעם בה אתם מעוניינים לנסוע ברכב נוח ובטיחותי כאשר מאחורי ההגה יושב נהג מקצועי – חברת הסעות מקצועית היא הכתובת. החברות המובילות בתחום מבצעות

קרא עוד »
יועץ פרישה לפנסיה

יועץ פרישה לפנסיה

לקראת גיל הפנסיה, אזרחים רבים אינם מודעים לכספים הקיימים ברשותם ואינם יודעים כיצד לחסוך אותם או לחלופין להשקיע את הכספים במטרות שונות. לאור הסבך הזה

קרא עוד »